Крок за кроком до нового навчального року

28 червня 2022 року колектив ЦПРПП взяв участь в робочій онлайн-нараді для керівників та заступників керівників ЗЗСО, керівників структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, проведеній Департаментом освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації під головуванням директорки Департаменту Дарії Басюк.

28.06.2022

Професійний розвиток педагогічних працівників: працюємо на запит

Сучасна школа повинна давати якісну освіту. Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес – це не данина моді, а необхідність сьогодення. Одним із завдань, покладених на Центри професійного розвитку педагогічних працівників, визначено організацію та проведення консультування педагогів, зокрема й з питань особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання. 24 червня 2022 року консультантами Центру професійного розвитку педагогічних працівників завершено перший цикл занять з інформаційно-цифрової компетентності для вчителів Кам’янець-Подільського ліцею.

24.06.2022

НАВЧАЙСЯ І ТВОРИ!

Творчість — це діяльність, результатом якої є щось якісно нове, неповторне, оригінальне, навіть унікальне. Саме тому кожного тижня працівники Центру ПРПП удосконалюють свої знання та вміння щодо володіння різними онлайн-додатками.

23.06.2022

НУШ: перехід на наступний рівень.
Естафету прийнято 

Ціннісні орієнтири НУШ вимагають нових підходів до організації освітнього процесу та оцінювання навчальних досягнень учнів. 21 червня 2022 року Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено марафон «Стартує НУШ в основній школі», в якому взяли участь керівники, педагоги ЗЗСО та працівники Центрів ПРПП.

21.06.2022

Акмеологія в дії

Освіта дорослої людини в сучасних умовах, де технології швидко змінюються, а знання застарівають, є необхідним компонентом життєтворчості. В таких реаліях безперервна освіта для педагогів стає нормою.

20.06.2022

Самоосвіта консультантів – умова професійного розвитку

Самоосвіта – одна із акмеологічних умов професійного розвитку. Щоб запропонувати педагогам шляхи професійного зростання, потрібно самим пройти, прослухати, прочитати, практично адаптувати його інструментарій. Удосконалюватися, на нашу думку, потрібно все життя, щоб бути цікавими іншим.

16.06.2022

НУШ: МРІЄМО, ПРАЦЮЄМО, ДОСЯГАЄМО!

Кожне навчання має логічно закінчуватись. Таким завершенням була участь молодих педагогів Школи педагогічної майстерності у підсумковій конференції «А я роблю це так… Нова українська школа – нові підходи та можливості» з проходженням вихідного тестування. Освітяни продемонстрували зацікавлення в оволодінні новітніми методиками викладання, здатність реалізовувати педагогіку партнерства, методики розвитку критичного мислення, гуманізації освітнього процесу, зорієнтованість на нові форми, методи, підходи НУШ.

10.06.2022

«Основні новели Виборчого кодексу України»

Сьогодні, 9 червня 2022 року, вчителі правознавства Кам’янець-Подільської територіальної громади взяли участь у вебінарі «Основні новели Виборчого кодексу України», який був організований Хмельницьким ОІППО.

09.06.2022

Нова українська школа – нові підходи та можливості

Саме під такою тематикою сьогодні, 9 червня, відбулася підсумкова конференція та обмін досвідом у Школі педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху», в якій взяли участь більше 20 освітян Кам’янець-Подільської ТГ. Спікерами та модераторами заняття виступили директор Сергій Морозюк та консультанти Центру ПРПП.

09.06.2022

Як діяти в невідкладних ситуаціях?

Освітяни, професійні обов’язки яких іноді пов’язані з наданням першої домедичної допомоги, мають володіти не тільки теоретичними знаннями, а й практичними навиками.

06.06.2022

ОБМІН ДОСВІДОМ РОБОТИ ДИРЕКТОРІВ ЦПРПП ОБЛАСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Сьогодні, 2 червня 2022 року, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сергій Морозюк взяв участь у засіданні Ради директорів ЦПРПП, організованому науково-методичним центром професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО (зав. НМЦ Оксана Кошка).

02.06.2022

Успіх дитини – радість сім’ї, гордість школи, велич країни!

В рамках відзначення в Кам’янці-Подільському Дня захисту дітей 31 травня 2022 року було проведено онлайн-марафон «Ерудит». Інтелектуальні змагання проходили в трьох вікових категоріях: 1-4, 5-9 та 10-11 класи. Учасниками стали 977 учнів, які показали високий рівень своєї загальної ерудиції, а 10-11-класники – спробували себе в мінімультипредметному тесті.

01.06.2022

УВАГА! УВАГА! УВАГА!
ДЛЯ УСІХ РОЗУМНИКІВ ТА РОЗУМНИЦЬ!

У рамках відзначення в Кам’янці-Подільському Міжнародного Дня захисту дітей запрошуємо 31 травня 2022 року взяти участь в онлайн-марафоні «Ерудит». Мета онлайн-марафону – популяризація інтелектуальних надбань серед здобувачів освіти Кам’янець-Подільської ТГ та підвищення інтересу до опанування різних навчальних предметів.

30.05.2022

Відзначення юних науковців

24 травня директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сергій Морозюк та консультант Олександр Чорненький взяли участь у відзначенні здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти міста, переможців обласного етапу конкурсу-захисту наукових проектів по лінії Малої академії наук, який відбувся в центральному корпусі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

24.05.2022

Нові виклики – нові можливості

Центром професійного розвитку педагогічних працівників організовано і проведено другу онлайн-школу «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики». Мета Школи – підвищення інформаційно-цифрової компетентності педагогів, формування практичних умінь і навичок з розробки електронних навчальних матеріалів, ефективного використання можливостей інформаційних технологій та підвищення педагогічної майстерності засобами ІКТ відповідно до Професійного стандарту учителя ЗЗСО та вимог часу. Адже використання цих технологій в освітній сфері має великі цільові перспективи.

24.05.2022

«Ефективне партнерство – умова успіху та результативності кожного»

Під такою назвою 23 травня в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбувся освітній івент, який об’єднав представників кафедри теорії та методик початкової освіти КПНУ ім. Івана Огієнка, колектив ЦПРПП та педагогів ЗЗСО.

23.05.2022

Продовжуємо готуватись до НУШ

Упродовж цього тижня педагогічні працівники ЗЗСО Кам’янець-Подільської ТГ, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, продовжили навчання на курсах підвищення кваліфікації НУШ.

20.05.2022

Україна – столиця нашого серця!
А вишиванка - окраса нашої культури!

Генетичний код кожного з нас, в якому вишиті символи життя наших предків! Коли одягаєш вишиту сорочку, відчуваєш неймовірну силу - силу незламності та любові! Цінуймо історію, пишаймося культурним надбанням! Віримо у перемогу, бо вона вже близько!

19.05.2022

Бібліотека Нової української школи

19 травня 2022 року консультант ЦПРПП, модератор професійних спільнот шкільних бібліотекарів Світлана Лівіцька та бібліотекарі закладів освіти взяли участь у Бібліотечному форумі з теми «Бібліотека Нової української школи», який провела Валентина Пилипівна, методист науково-методичного центру ХОІППО. 

19.05.2022

Крокуємо сторінками оновленої програми «Українське дошкілля»

18 травня консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела інформаційний консалтинг для педагогів ЗДО «Крокуємо сторінками оновленої програми.
Спікер звернула увагу на мету, завдання, структуру та принципи побудови оновленої програми «Українське дошкілля». Розкрила зміст та виокремила завдання освітніх напрямів: «Дитина в соціумі», «Мовлення дитини», «Гра дитини», «Дитина у світі мистецтва», «Особистість дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в природньому довкіллі». 

18.05.2022

Вітчизна починається з тебе!

І саме сьогодні, 17 травня відбулась онлайн-зустріч Школи педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху» на тему: «Соціалізація здобувача освіти: теорія в практиці», яку провела консультантка ЦПРПП Жанна Кучерява.

17.05.2022

НАВЧАЄМОСЬ НАВЧАТИ ПО-НОВОМУ

«Навчання по-новому» – часто використовувана фраза, коли йдеться про НУШ. Основне завдання цієї Концепції – створити школу, в якій буде комфортно вчитись і яка дасть учням не тільки знання, а й практичні навички застосування знань у повсякденному житті, школу, де навчать мислити критично, проводити власні дослідження та вільно висловлювати власну думку. Про таку ідеологічну модель майбутнього навчання у 5-х класах у наступному навчальному році говорили 16 травня 2022 року в спільноті вчителів трудового навчання/технологій ЗЗСО Кам’янець-Подільської ТГ (модератор Ніколайчук Наталія Євгеніївна).

16.05.2022

Вітчизна починається з тебе!

У місті Кам’янці-Подільському, за ініціативи і підтримки управління освіти і науки та Центру професійного розвитку педагогічних працівників, для внутрішньо переміщених осіб на базі Подільського центру професійно-технічної освіти з 24 березня кожного вівторка та четверга проводились години спілкування українською мовою для дорослих та дітей «З Україною в серці».

13.05.2022

Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки

12 травня 2022 року консультант ЦПРПП, модератор професійних спільнот шкільних бібліотекарів Світлана Лівіцька та бібліотекарі закладів освіти взяли участь у семінарі-тренінзі «Розвиток професійної компетентності бібліотечного працівника закладу загальної середньої освіти», який провела Валентина Пилипівна, методист науково-методичного центру ХОІППО.

12.05.2022

НУШ: орієнтири педагогам для організації освітнього процесу

Педагоги ЗЗСО Кам’янець-Подільської ТГ, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, активно долучилися до навчальних занять з підвищення кваліфікації НУШ.

10-12.05.2022


Online Test Pad – онлайн-тести, опитування, кросворди

12 та 13 травня відбулося п’ятнадцяте заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» за темою: «Online Test Pad – онлайн-тести, опитування, кросворди», спікером якого був консультант ЦПРПП Олександр Чорненький.

12-13.05.2022

Формувальне оцінювання – ефективна стратегія підвищення рівня навчальних досягнень

5 та 6 травня відбулось чотирнадцяте заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» на тему: «Інструмент формативного оцінювання GoFormative». Анжела Новікова, консультант ЦПРПП, ознайомила педагогів з особливостями платформи GoFormative.

06.05.2022

В єдності сила

Педагогіка партнерства є однією з восьми складових формули Нової української школи. Тому сьоме заняття Школи педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху» було присвячене удосконаленню майстерності педагогів Школи у здійсненні ефективної партнерської взаємодії усіх учасників освітнього процесу.

04.05.2022

ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2022. СТРУКТУРА МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

На запити вчителів гуманітарних дисциплін Кам’янець-Подільської міської ТГ Жанна Кучерява, консультант КУ ЦПРПП КПМР, провела 03 травня вебінар для спільноти вчителів української мови та літератури «Особливості вступної кампанії 2022. Структура мотиваційного листа».

03.05.2022

Інтернет-сервіс Blendspace

Упродовж двох днів 27 та 28 квітня відбулось 13 заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» на тему: «Електронний супровід уроку Blendspace».

28-29.04.2022

Зустрічаємо реформу НУШ у 5 класі

Сьогодні, 28 квітня 2022 року, Світлана Лівіцька, консультант ЦПРПП, модератор професійних спільнот вчителів гуманітарних дисциплін, Жанна Варламова та Олена Покорна, вчителі української мови та літератури НВК №3, взяли участь у семінарі «Вимоги до обов'язкових результатів навчання. Формувальне оцінювання».

28.04.2022

ДИСТАНЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ

27 квітня відбулася шоста онлайн-зустріч Школи педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху» на тему: «Технології дистанційного навчання». Спікерами онлайн-заходу були консультанти ЦПРПП Олександр Чорненький та Наталія Ніколайчук.

27.04.2022

ОНЛАЙН-ШКОЛА 2.0 | Графічний редактор Pixlr

21-22 квітня відбулося для педагогів Кам’янець-Подільської територіальної громади дванадцяте заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» на тему «Графічний редактор Pixlr.

21-22.04.2022

Універсальний дизайн в освіті

Кандидатом педагогічних наук, Надією Бирко проведено сертифікований вебінар «Універсальний дизайн в освіті», метою якого було ознайомити слухачів з поняттям та функціями універсального дизайну і застосування даної концепції в освітній сфері.

21.04.2022

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ХАБУ КАМ'ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

Презентовано Освітній Хаб Кам’янця-Подільського, який буде корисним для його мешканців в особі здобувачів освіти та їх батьків, а також для більш як 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток в нашому місті.

20.04.2022

Метод кейс-технології в дошкільній освіті

20 квітня консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела інформаційний консалтинг для педагогів ЗДО «Упроваджуємо кейс-метод в освітній процес дитячого садка».

20.04.2022

ВЕБІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ ТА ПРИРОДОЗНАВСТВА

19 квітня у межах співпраці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проведено вебінар «Раритетні види хребетних тварин Поділля» для професійних спільнот вчителів біології та природознавства.

19.04.2022

ІНТЕРАКТИВНИЙ ІНСТРУМЕНТ ВЗАЄМОДІЇ ПЕДАГОГА ТА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Сьогодні сучасну школу неможливо уявити без застосування інтерактивних засобів навчання. Одним із таких інструментів є віртуальна інтерактивна дошка (онлайн-дошка, електронна дошка, стіна, whiteboard-проєкт), за допомогою якої можна підсилити зацікавленість, активність та творчість учнів, організувати спільну діяльність, поліпшити ефективність роботи не тільки під час офлайн навчання, а й під час онлайн навчання. Що є надзвичайно актуальним в умовах, які склались в Україні на даний час.

14-15.04.2022

МАТЕМАТИЧНІ ПРОЄКТИ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

14 квітня 2022 року Анжела Новікова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради, провела онлайн-засідання консультпункту «Реалізація міжнародного освітнього проєкту Матіфік в Україні» для професійної спільноти вчителів початкових класів.

14.04.2022

ХОЧ РІЗНІ МОЖЛИВОСТІ, АЛЕ РІВНІ ПРАВА!

«Інклюзія» – це не красива назва системи, при якій усі учні звалені «в одну купу», це не вияв доброї волі та благодійництво. Це підхід та філософія, яка передбачає, щоб усі учні отримували більше можливостей, як в плані навчання, так і в соціальному житті. За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські школи. В Україні інклюзивне навчання організовано у майже 43% шкіл, у яких працює понад 18 тисяч інклюзивних класів.

13.04.2022

Семінар-практикум для вчителів математики

Ціннісні орієнтири НУШ, нові державні стандарти освіти вимагають нових підходів не лише до організації освітнього процесу, але й до оцінювання навчальних досягнень учнів.

12.04.2022

Створюємо презентації на платформі Google Slides

7 та 8 квітня відбулося 10 заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» за темою: «Створення презентацій на платформі Beautiful.ai, Google Slides», спікером якого була консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька.

07-08.04.2022

ВИКЛИКИ ТА ЧИННИКИ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ

Нові зміни в освіті роблять актуальною проблему професійного розвитку педагога Нової української школи, тому що саме підвищення професійної майстерності виведе нашу країну на новий рівень здобуття якісної освіти. Адже, виховати компетентного творчого учня може лише компетентний та творчий вчитель. Для реалізації цього завдання 6 квітня консультантами Центру ПРПП проведено четверте заняття Школи педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху».

06.04.2022

«ІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ НА ПЛАТФОРМІ WORDWALL»

Під такою назвою 31 березня та 01 квітня 2022 року проходило дев’яте заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики», спікером якого виступила консультант ЦПРПП Наталія Ніколайчук.

31.03.-01.04.2022

З УРОКУ ПОЧИНАЄТЬСЯ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС…

Команда ЦПРПП продовжує свою роботу заради спільної нашої мети – ПЕРЕМОГИ. Ми з ВАМИ, ми діємо і все, що ми робимо - для ВАС! Сьогодні, 30 березня, на третьому занятті Школи педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху» учасники розглядали теми: «Сучасний урок в контексті компетентнісного та діяльнісного підходів», «Аналіз та самоаналіз уроку як засіб підвищення ефективності професійної діяльності вчителя», «Шляхи та способи активізації пізнавальної діяльності школярів на уроках».

30.03.2022

МОЖЛИВОСТІ ПЛАТФОРМИ CANVA

Сьогодні перед освітянами постали нові виклики щодо вміння використовувати різноманітні ресурси для підготовки до уроків, заохочення та мотивації учнів, з метою візуалізації навчального матеріалу та практичного використання ґаджетів під час занять. Одним з незамінних помічників для педагогів є ресурс Canva.

24-25.03.2022

РЕЦЕПТИ УСПІШНОГО ПЕДАГОГА

Команда ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради продовжує свою роботу заради спільної з усім українським народом мети – ПЕРЕМОГИ. Ми як завжди працюємо для підтримки педагогічних спільнот. Ми з ВАМИ, ми діємо і все, що ми робимо - для ВАС!

23.03.2022

СТВОРЕННЯ ОНЛАЙН-ТЕСТІВ НА ПЛАТФОРМІ QUIZIZZ

Вправи, які учні виконують у режимі реального часу – ось то, що найкраще працює в дистанційному навчанні. Сервіс Quizizz надає таку можливість.

17-18.03.2022

СТВОРЕННЯ ОНЛАЙН-ПРЕЗЕНТАЦІЇ НА ПЛАТФОРМІ MENTIMETER

Двадцять четвертого та двадцять п’ятого лютого відбулося для педагогів Кам’янець-Подільської територіальної громади шосте заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» за темою: «Створення онлайн-презентації на платформі Mentimeter.com», спікером якого була Жанна Кучерява, консультант ЦПРПП.

24-25.02.2022

Формування іміджу педагога – вимога сучасності

Учителі – це люди, які завжди перебувають у полі зору учнів, батьків, колег, виконуючи важливу освітянську місію. У наш час поняття «імідж учителя» активно досліджується вченими, обговорюється в педагогічних колективах, вивчається під час професійної підготовки. І справа не в словах «образ» чи «імідж», а в оновлених вимогах до сучасного вчителя, які висуваються на даному етапі реформування освітньої галузі.

23.02.2022

Історія в кінофільмах

Кінематограф вважають ефективним і популярним способом поширення соціальних, моральних і культурних повідомлень. Кіно, як ніяке інше середовище, налагоджує емоційну й пізнавальну комунікацію, не просто віддзеркалюючи картину суспільства, а й відбиваючи його образ з усіма цінностями, звичаями, надіями і страхами.

23.02.2022

ВИКОРИСТАННЯ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ БІБЛІОТЕКАРЯМИ

З переходом у цифрову еру сучасний бібліотекар, у відповідь на виклики часу, виконує нові ролі: коуч-консультант, SMM-спеціаліст, Event-менеджер тощо. Це потребує вміння ефективно розподіляти час та запобігати професійному вигоранню. Сьогодні, 23 лютого, Світлана Лівіцька, консультант ЦПРПП, провела вебінар «Тайм-менеджмент у професійній діяльності бібліотекаря».

23.02.2022

Працюємо над профілактикою професійного вигорання

Темп сьогоднішніх освітянських змін настільки високий, що ситуація підвищеного стресу і швидко мінливих умов робочого середовища стала звичною. Педагогічні працівники, професійна діяльність яких пов’язана з необхідністю здійснення емоційно-напружених контактів, у тій чи іншій мірі схильні до вигорання

22.02.2022

Книга в житті дошкільника

Дошкільне дитинство — саме той час, коли варто розпочинати залучення маленької особистості до світу книги. У цьому віці йдеться ще не про навчання дітей читати, а, насамперед, про формування пізнавального інтересу до цього процесу, уміння та бажання працювати з книжкою, виховання культури читача. Крім того, ці завдання визначені в Державному стандарті дошкільної освіти України.

22.02.2022

Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання

Консультант Центру Жанна Кучерява ініціювала участь педагогічних працівників закладів освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади у вебінарі з питань інноваційних підходів національно-патріотичного виховання, який відбувся сьогодні, 22 лютого 2022 року, на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти.

22.02.2022

Сіла батарейка: що таке професійне вигорання та як його попередити

Професія педагога – одна з тих, де синдром «професійного вигорання» є найбільш поширеним. «Професійне вигорання» педагога – це синдром фізичного та емоційного виснаження, який включає як розвиток негативної самооцінки й негативного ставлення до роботи, так і втрату розуміння та співчуття по відношенню до учнів.

22.02.2022

Скажемо «НІ!» булінгу та аб’юзу

Сьогодні все частіше спостерігаються прояви булінгу, цькування, нападів на слабших у школі, які викликані зростанням агресії серед дітей і підлітків. Тому закономірним було проведення протягом січня-лютого тренінг-курсу «ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ» для відповідальних за протидію булінгу в закладах освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

18.02.2022

СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ НА ПЛАТФОРМІ PREZI

Сімнадцятого та вісімнадцятого лютого відбулося для педагогів Кам’янець-Подільської територіальної громади п’яте заняття онлайн-школи 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики» за темою: «Створення презентацій на платформі PREZI», спікером якого була Людмила Осадчук, консультант ЦПРПП.

18.02.2022

Впровадження інноваційних технологій на уроках захисту України

Модернізація освіти спонукає до пошуку нових освітніх і виховних технологій, до впровадження нетрадиційних форм і методів навчання та виховання. Ці технології та методи навчання спрямовують учнів на краще розуміння навчального матеріалу.

17.02.2022

ІКТ- інтерактив для вчителів зарубіжної літератури

Використання інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури дає можливість залучити всіх учнів до процесу пізнання, створити атмосферу співпраці, стимулювати пізнавальну активність та самостійність дітей, виявити їхні знання, уміння та творчі здібності.

17.02.2022

Презентація підручника «Українська література»

На запити вчителів гуманітарних дисциплін Кам’янець-Подільської міської ТГ Світлана Мандзюк, старший викладач кафедри теорії та методики суспільно-гуманітарних дисциплін ХОІППО, організувала 17 лютого презентацію підручника «Українська література: підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти»

17.02.2022

«ПРОФЕСІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПЕДАГОГА: СКЛАДОВІ УСПІХУ»

Усвідомлена, цілеспрямована, планомірна та безперервна освіта молодих педагогів для вдосконалення їхньої теоретичної і практичної діяльності сьогодні є надзвичайно актуальною. Адже саме на них буде покладена відповідальність за навчання та виховання підростаючого покоління. Сучасній школі потрібен:

16.02.2022

Порядок організації інклюзивного навчання в ЗЗСО

На запити педагогів Кам’янець-Подільської територіальної громади консультант Центру Жанна Кучерява 16 лютого провела онлайн-консультацію для спільноти учителів початкових класів на тему: «Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти».

16.02.2022

КРОССЕНС ЯК ОДИН ІЗ СУЧАСНИХ МЕТОДИЧНИХ ПРИЙОМІВ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ У РОБОТІ БІБЛІОТЕКАРЯ

Сучасний розвиток суспільства настільки стрімкий, що отримання академічної освіти не гарантує фахівцю бібліотеки достатніх знань у процесі трансформації бібліотечної галузі. Щоб залишатися в епіцентрі основних трендів розвитку суспільства, бібліотекар повинен постійно отримувати нові знання та навички.

16.02.2022

Обираємо модельні програми

Тему вибору модельних освітніх програм продовжили педагоги соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі 15 лютого під час інформаційного консалтингу, спікером якого виступила Наталія Ніколайчук, консультант Центру ПРПП.

15.02.2022

Технології дистанційного навчання

Сьогодні, 15 лютого, на запити педагогів Кам’янець-Подільської ТГ консультант ЦПРПП Анжела Новікова провела онлайн-консультацію для професійної спільноти вчителів іноземної мови «Технології дистанційного навчання. Сервіс LearningApps».

15.02.2022

Нещасний випадок у закладі освіти: алгоритм дій

На запити педагогів Кам’янець-Подільської територіальної громади консультант Центру Жанна Кучерява 15 лютого провела професійний путівник для класних керівників «Нещасний випадок у закладі освіти: алгоритм дій».

15.02.2022

СТВОРЕННЯ ІНФОГРАФІКИ НА ПЛАТФОРМІ GENIALLY

Візуалізація — гарний спосіб подати великий обсяг інформації у доступній формі для великої аудиторії. Впорядковано розміщена інформація на картинці значно спрощує сприйняття того, що нам хочуть донести.

На четвертому занятті в онлайн-школі 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентнсть сучасного педагога: від теорії до практики», спікером якого був Олександр Чорненький, консультант ЦПРПП мова йшла про сервіс Genially.

11.02.2022

ТРЕТЯ ЗУСТРІЧ ТРЕНІНГ-КУРСУ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ «ВМІЮ»

Одинадцятого лютого відбулась третя зустріч тренінг-курсу з протидії булінгу «ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ».

11.02.2022

Реалізація міжнародного освітнього проєкту «Матіфік в Україні»

В умовах трансформації освіти традиційна роль педагогічного працівника змінюється. Сучасний вчитель має вміти вибирати та використовувати ІКТ для навчання здобувачів освіти; організовувати співробітництво та комунікацію між учасниками освітнього процесу.

10.02.2022

Як мотивувати дитину

10 лютого відбувся вебінар "Як мотивувати дитину до навчання засобами навчального предмету" для вчителів англійської мови за участю співавтора підручників Олександра Любченка.

10.02.2022

Професійне вигорання педагога

Професія вихователя – це не лише творча, цікава праця, необхідна суспільству, а й важкі будні, які забирають чимало нервів та сил, що в свою чергу може привести до професійного вигорання. З метою відновлення ресурсів та попередження професійного вигорання 10 лютого консультантом ЦПРПП Людмилою Осадчук проведено онлайн-консалтинг для педагогів ЗДО «Професійне вигорання педагогів: вживаємо запобіжних заходів».

10.02.2022

Імідж освітянина: на що звернути увагу

Освітянська професія публічна, як в акторів, громадських діячів та ведучих. Зовнішній вигляд та манери – одна з найбільш візуалізованих тем, які необхідно піднімати та обговорювати. Саме тому сьогодні, 10 лютого, для спільнот вихователів ГПД та шкільних бібліотекарів було проведено онлайн-консалтинги з тематики формування іміджу.

10.02.2022

Новий Національний стандарт ДСТУ 4163:2020

На запит спільноти педагогів-організаторів дев’ятого лютого консультантом Центру Жанною Кучерявою було проведено онлайн-консультацію на тему: «Номенклатура справ закладу освіти за новим змістом законодавства».

09.02.2022

Створення та застосування інтерактивних робочих аркушів Wizer.me

Як зацікавити учнів темою уроку та активізувати процес пізнання? Цьому допоможуть змістовні та креативні інтерактивні дидактичні матеріали. Сьогодні, 09 лютого, досвідом та лайфхаками з їх створення поділився консультант ЦПРПП Олександр Чорненький під час практичного заняття «Створення та застосування інтерактивних робочих аркушів Wizer.me» проведене для спільноти вчителів початкових класів.

09.02.2022

ПОДОЛАЄМО «ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ» РАЗОМ

Тематику професійного вигорання педагогів продовжили сьогодні обговорювати в спільноті керівників гуртків ЦДЮТ. Через практичне заняття «Ресурсність педагога-позашкільника: перезавантаження та відновлення», яке проведено на численні запити освітян, спікери заходу Наталія Ніколайчук, консультант ЦПРПП та Ірина Марціновська, практичний психолог ЦДЮТ, намагалися відповісти принаймні на якусь частину запитань й підтримати керівників гуртків.

09.02.2022

РАДІСТЬ ЧИТАННЯ

Продовжуємо підготовку реалізації Концепції Нової української школи. 8 лютого Світлана Лівіцька, консультант Центру ПРПП, та вчителі зарубіжної літератури Кам’янець-Подільської міської ТГ стали учасниками Всеукраїнського вебінару.

08.02.2022

ВЕБІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ

8 лютого у межах співпраці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проведено вебінар для професійної спільноти вчителів географії.

08.02.2022

Професійний постер

Сьогодні, восьмого лютого, консультант Центру Жанна Кучерява провела професійний постер для педагогів ЗЗСО, які працюють з дітьми з ООП.
Під час консультації досвідом роботи на тему: «Корекційно-розвиткові форми занять з дітьми з особливими освітніми проблемами»

08.02.2022

Школа радості

08 лютого відбулася онлайн-зустріч учителів зарубіжної літератури з авторами модельної освітньої програми, підручника та онлайн-платформи із зарубіжної літератури «Школа радості».

08.02.2022

«Перезавантаження» педагогів-позашкільників

Вчительська робота, яка раніше викликала інтерес, перетворилася на сірі будні? Зникла мотивація? Дистанційка лякає? Освітні досягнення не радують, колеги дратують, а складні завдання викликають страх? Можливо, у вас синдром професійного вигорання. Це серйозне і небезпечне «захворювання», від якого не застрахований ніхто.

08.02.2022

Основні акценти професійної діяльності педагога

08 лютого консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела онлайн-консалтинг для вихователів-методистів ЗДО «Як оформити та що зазначити в документі: атестаційний лист та характеристика педагога».

08.02.2022

Обираємо підручники, які не розчарують...

7 лютого консультант Центру ПРПП та вчителі мовно-літературної галузі Кам’янець-Подільської міської ТГ стали учасниками вебінару «Навчально-методичний супровід вчителів в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти: особливості впровадження в Новій українській школі (5 клас)».

07.02.2022

Викладання літератури в НУШ

Сьогодні, 4 лютого, на запити вчителів-філологів відбувся вебінар «Викладання літератури в НУШ як відповідь на виклики часу». Спікерами заходу були Ковбасенко Ю.І., Дячок С.О., автори-розробники модельної навчальної програми та підручника “Українська література” для 5 класу.

04.02.2022

ТРЕНІНГ-КУРС | ЗНАЮ-РОЗПІЗНАЮ-ВМІЮ-ЗАПОБІГАЮ | Заняття №2

Все частіше доводиться чути про булінг не тільки у закладах освіти, а й у соціальних мережах. Жорстокість дітей часто переходить усі межі. Тому під час другої зустрічі тренінг-курсу з протидії булінгу «ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ» розглянуто тему «Види булінгу. Форми прояву в різні вікові періоди розвитку дитини.

04.02.2022

НОВА РЕДАКЦІЯ «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ»

03 лютого з ініціативи консультанта ЦПРПП Анжели Новікової проведено онлайн-консультацію для професійних спільнот учителів фізики та інформатики «Новий український правопис в дії».

03.02.2022

Створення й редагування файлів Jamboard

Наталія Ніколайчук ознайомила слухачів онлайн-школи з інтерфейсом Google Jamboard, можливостями меню додатку та його поєднання із Google Meet, платформою для онлайн-спілкування і дистанційного навчання.
Сподіваємося, що Google Jamboard як віртуальна дошка, де можна в реальному часі працювати віртуально разом з учнями, стане в нагоді педагогам Кам’янець-Подільської ТГ.

03.02.2022

Методичний путівник з українського правопису

Кабінетом Міністрів України у червні 2019 року було схвалено остаточний текст «Українського правопису» та рекомендовано використовувати його в усіх сферах суспільного життя. Тому з ініціативи консультантів ЦПРПП Жанни Кучерявої та Людмили Осадчук сьогодні відбувся методичний путівник «Український правопис: від теорії до практики» для спільноти педагогів ЗДО.

03.02.2022

Основні акценти духовно-морального виховання

Під час вебінару «Формування духовно-моральних цінностей у молодших школярів», який відбувся 3 березня, спільнота вихователів ГПД розширила знання щодо системи цінностей та шляхів їх формування. Аліною Оксанюк, консультантом ЦПРПП, яка організувала та провела вебінар, розкрито засоби, методи, прийоми, які забезпечують духовно-моральне виховання здобувачів освіти на групі подовженого дня.

03.02.2022

СЕРТИФІКАЦІЯ - 2022

Прагнення до самовдосконалення, самоосвіта є важливими чинниками професійного зростання вчителя, що забезпечують розширення його творчих можливостей. Сертифікація педагогів, яка проводиться уже 3 роки та є альтернативою атестації, допомагає виявити кращих вчителів – професіоналів та агентів змін в освіті, які готові поширювати свій досвід.

02.02.2022

Використання технології кроссенс у роботі вчителів іноземної мови

02 лютого 2022 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександр Чорненький провів вебінар «Використання технології кроссенс у роботі вчителів іноземної мови».

02.02.2022

ЩО НОВОГО В УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОПИСІ?

Сьогодні, 2 лютого, відбулася онлайн-консультація для учителів захисту України «Новий український правопис в дії». Мета заходу – науково-методична та практична підтримка професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до державної політики в галузі освіти. Помітним складником професійної діяльності будь-якого педагогічного працівника є грамотне спілкування з учнями й колегами, яке реалізується через писемну й усну форми.

02.02.2022

ЗМІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОПИСІ

01 лютого з ініціативи консультанта ЦПРПП Анжели Новікової проведено онлайн-консультацію для професійних спільнот учителів хімії, біології та природознавства «Новий український правопис в дії». Із 3 червня 2019 року почав діяти новий Український правопис. Анжела Георгіївна повідомила про актуальність теми та рекомендації щодо застосування норм, правил нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя.

01.02.2022

ЯК ЗАПОБІГТИ ПРОФЕСІЙНОМУ ВИГОРАННЮ

Синдром професійного вигорання сьогодні переслідує більше половини людей в усьому світі. Вигорання освітян має свої особливості через специфіку професії, яка відрізняється тим, що в них присутня велика кількість ситуацій з високою емоційною насиченістю і необхідністю міжособистісного спілкування.

01.02.2022

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК АСИСТЕНТІВ УЧИТЕЛІВ ЗЗСО

Першого лютого Жанна Кучерява, консультант Центру, провела онлайн-консультацію «Типова програма підвищення кваліфікації асистентів учителів в закладах загальної середньої освіти» для педагогів ЗЗСО, які працюють з дітьми з ООП.

01.02.2022

ПРОФЕСІЙНИЙ ПОРТРЕТ ІНСТРУКТОРА З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Консультант ЦПРПП Людмила Осадчук 01.02.2022 року провела онлайн-консалтинг для вихователів-методистів ЗДО «Професійний портрет інструктора з фізичної культури» для спільноти вихователів-методистів ЗДО.

01.02.2022

Тренінг-курс з протидії булінгу в закладах освіти

Сьогодні розпочались заняття тренінг-курсу з протидії булінгу "ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ" для відповідальних осіб за протидію булінгу в закладах освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

28.01.2022

СТВОРЕННЯ САЙТУ НА ПЛАТФОРМІ GOOGLE SITES

Пройшло друге заняття в онлайн-школі 2.0 «Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики», спікером якого була Світлана Лівіцька, консультант ЦПРПП.

27.01.2022

Особливості ЗНО/ДПА-2022 з біології

27 січня Анжела Новікова, консультант Центру, провела вебінар "Якість природничої освіти: пріоритети та очікувані результати" для професійної спільноти вчителів біології та природознавства Кам’янець-Подільської громади.

27.01.2022

Модельні навчальні програми: мистецька освітня галузь

27 січня над вибором модельних навчальних програм працювали вчителі предметів художньо-естетичного циклу Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. Консультант Центру Наталія Ніколайчук провела короткий огляд модельних програм мистецької галузі, які рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

27.01.2022

Компетентнісно орієнтоване навчання історії

Реформування системи освіти свідчить про підсилення її компетентнісної орієнтації. Під час освітньої діяльності ключову роль відіграє формування компетентностей різними освітніми компонентами.

27.01.2022

Інноваційні технології в ЗДО

Консультант ЦПРПП Людмила Осадчук 27 січня, під час освітнього івенту для педагогів закладів дошкільної освіти, висвітлила тему "Інноваційні технології в ЗДО: методика В. Воскобовича та інтелектуальні ігри Нікітіних".

27.01.2022

Цифровий кейс вихователя ГПД

Актуальність роботи в інформаційно-освітньому середовищі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій обумовлена вимогами нормативно-правових документів освіти та зміною вектора навчання. Якщо педагог планує атестуватись чи систематизувати свої професійні напрацювання та досягнення, то без портфоліо йому не обійтися.

27.01.2022

Модельні навчальні програми: мовно-літературна освітня галузь

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників продовжують працювати з професійними спільнотами в напрямку аналізу та вибору модельних навчальних програм.

26.01.2022

Природнича освітня галузь

25 січня консультант Центру Анжела Новікова провела тренінг для професійних спільнот учителів природознавства, біології, хімії, географії, фізики "Державний стандарт базової середньої освіти: структура та зміст. Освітні галузі: компетентнісний потенціал та обов’язкові результати навчання. Модельні навчальні програми".

25.01.2022

Онлайн-зустріч із авторами підручника "Мистецтво. 5-6 клас"

25 січня Хмельницький ОІППО організував онлайн-зустріч із Галиною Кізіловою та Ларисою Гринишиною, співавторами підручника "Мистецтво. 5 клас".

25.01.2022

"SWOT - аналіз у професійній діяльності педагога"

Професійний розвиток і самовдосконалення педагога майже неможливе, якщо він не бачить проблеми в загально педагогічних знаннях та недостатності свого педагогічного інструментарію. Щоб оцінити свою професійну діяльність, не обов’язково складати складні таблиці, графіки, схеми, алгоритми, діаграми тощо. Можна скористатися і простішими інструментами, наприклад, SWOT-аналізом.

25.01.2022

Як не "згоріти" на роботі?

Тема професійного вигорання педагогів є актуальною, адже вони щодня стикаються з високою емоційною напругою. Як себе захистити та як боротися з вигоранням? Про це 25 січня говорили керівники гуртків закладів загальної середньої та позашкільної освіти під час вебінару "Подолання професійних стресів та профілактика професійного вигорання", який на численні запити провела Наталія Ніколайчук, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

25.01.2022

Створюємо швидко та доступно сайт на платформі Google Sites

25 січня Людмила Осадчук, консультант ЦПРПП, провела онлайн-консалтинг "Створення, навігація та дизайн сайту на платформі Google" для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Кам’янець-Подільської громади.

25.01.2022

Інтерактивні методи на уроках предмету "Захист України"

Інтерактивні методи навчання на сьогодні є актуальним способом роботи педагога в будь-якому освітньому закладі. Вони базуються на активній взаємодії учасників навчального процесу, при цьому основна вага надається взаємодії слухачів між собою. Такий підхід дозволяє активізувати навчальний процес, зробити його цікавішим.

25.01.2022

Презентація модельних навчальних програм із зарубіжної літератури

24 січня на базі ЗОШ №16 відбулась презентація нових модельних програм для мовно-літературної галузі. В інформаційному консалтингу взяли участь педагоги Кам’янець-Подільської міської територіальної громади для яких Світлана Лівіцька, консультант ЦПРПП, представила модельні навчальні програми із зарубіжної літератури для різних циклів навчання.

24.01.2022

Старт роботи онлайн-школи 2.0

З 20 січня розпочались заняття в онлайн-школі 2.0 "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики" Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

21.01.2022

"Модельні програми: опрацьовуємо і обираємо"

Компетентнісний потенціал технологічної освітньої галузі полягає у формуванні всіх ключових компетентностей засобами проєктних технологій, які дозволяють вчителю змоделювати різноманітні навчальні ситуації, створювати освітнє середовище для учнів, у якому можна розвивати всі наскрізні уміння.

20.01.2022

Зміст основної школи у вимірі сьогодення: математична та інформатична освітні галузі

20 січня консультант Центру Анжела Новікова провела онлайн-консультацію для професійних спільнот вчителів математики та інформатики "Державний стандарт базової середньої освіти: структура та зміст. Освітні галузі: компетентнісний потенціал та обов’язкові результати навчання. Модельні навчальні програми".

20.01.2022

Модельні навчальні програми: зарубіжна література

20 січня відбувся вебінар для вчителів зарубіжної літератури "Модельна навчальна програма "Зарубіжна література. 5-6 класи" для закладів загальної середньої освіти (авт. Ніколенко О., Ісаєва О., Клименко Ж., Мацевко-Бекерська Л., Юлдашева Л., Рудніцька Н., Туряниця В, Тіхоненко С., Вітко М., Джангобекова Т.)".

20.01.2022

Модельні навчальні програми: громадянська та історична галузь

Сьогодні, 20 січня, для професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін проведено інформаційний консалтинг "Модельні навчальні програми: опрацьовуємо та обираємо".

20.01.2022

Організація інклюзивного навчання у ЗЗСО

20 січня Жанна Кучерява, консультант ЦПРПП, провела онлайн-консультацію "Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти" для педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

20.01.2022

Булінг у закладі дошкільної освіти - міф чи реальність

Тема булінгу є надзвичайно актуальною та масовою. Найчастіше випадки цькування зустрічаються в освітньому середовищі серед здобувачів освіти. Цькування завдає шкоди психічному та фізичному здоров’ю всім учасникам цього процесу.

20.01.2022

Бібліотека - соціокультурний простір для дітей з особливими освітніми потребами

Інклюзивна освіта є не лише актуальним соціальним аспектом, але й одним із прогресивних напрямків розвитку сучасної української школи. Вона передбачає повноцінну участь дітей з особливими освітніми потребами у освітньому процесі, без відокремлення від основної частини учнів. Механізм роботи в інклюзивному середовищі викликає у педагогів ще ряд запитань.

20.01.2022

Сучасні підходи до оцінювання

Консультант ЦПРПП Наталія Ніколайчук завершує цикл онлайн-заходів на тему "Формуємо оцінювальну компетентність вчителя ЗЗСО".

18.01.2022

Особливості ЗНО/ДПА-2022 з хімії

18 січня відбувся вебінар для професійної спільноти вчителів хімії "Особливості проведення ЗНО з хімії у 2022 році".

18.01.2022

Практичний вебінар щодо змін в українському правописі

У червні 2019 року затверджено остаточний текст нової редакції "Українського правопису", який рекомендовано застосовувати в усіх сферах суспільного життя.

18.01.2022

Google Презентації: стильно та мобільно

Консультант ЦПРПП Людмила Осадчук продовжує ознайомлювати професійні спільноти закладів дошкільної освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади з сервісами Google.

18.01.2022

Критичне мислення на уроках предмету "Захист України"

Сучасне життя потребує активної творчої особистості, сформувати яку можна лише впровадженням у педагогічну практику сучасних технологій навчання й виховання учнів. Однією з таких є технологія розвитку критичного мислення.

18.01.2022

"Медіаграмотність педагога як вимога часу"

Ми живемо у потужному інформаційному потоці, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Рух інформаційного потоку не спинити, але важливо не потонути у щоденному вирі.

18.01.2022

На старті підготовки до фінального етапу обласного туру конкурсу "Учитель року - 2022"

Консультант Центру Анжела Новікова продовжує консультативний супровід учасників всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2022" у номінації "Інформатика". У фінальний етап першого (обласного) туру пройшли Віталій Аносов (СЗОШ №5) та Олександр Змерзлюк (ЗОШ №6).

13.01.2022

Участь в обласному вебінарі з біології

13 січня в режимі вебконференції відбувся обласний вебінар "Якість шкільної природничої освіти: пріоритети та очікувані результати". Учасниками заходу були консультант ЦПРПП Анжела Новікова та керівник методичної спільноти вчителів біології, педагог НВК №14 Аліна Овчаренко.

13.01.2022

Використання асоціативних головоломок на уроках мови та літератури

Консультанти Центру продовжують ознайомлювати професійні спільноти з асоціативною головоломкою нового покоління - кроссенсом. Сьогодні принципи складання, розв’язування кроссенсу та способи його застосування розглядала професійна спільнота вчителів-словесників під час вебінару "Асоціативна головоломка нового покоління", який провів консультант Олександр Чорненький.

13.01.2022

Онлайн-наради із професійними спільнотами

Упродовж тижня, 11-13 січня, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Жанна Кучерява провела онлайн-наради з професійними спільнотами педагогів ЗЗСО та ЗДО, які працюють з дітьми з ООП, педагогів-організаторів та класних керівників.

13.01.2022

Тактильна математика для дошкільнят

Одним із найважливіших завдань виховання маленької дитини є розвиток її розуму, формування розумових умінь і здібностей, які дозволяють легко освоїти нове.

13.01.2022

"Джерело творчості - 2022" на старті

Щорічно педагоги-позашкільники Кам’янець-Подільської міської територіальної громади ретельно готуються до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Джерело творчості".

13.01.2022

Вчителі суспільних дисциплін обговорили зміни в українському правописі

12 січня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Лівіцька провела онлайн-консультацію для професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін "Новий український правопис в дії".

12.01.2022

Тайм-менеджмент у професійній діяльності педагога

"Тайм-менеджмент як дієвий інструмент ефективного використання часу" - такою була тема вебінару, який 12 січня провела консультант ЦПРПП Аліна Оксанюк для професійної спільноти учителів початкових класів. Тайм-менеджмент - це технологія ефективного планування часу, як робочого, так і особистого, для підвищення ефективності його використання.

12.01.2022

Особливості ЗНО/ДПА-2022 з фізики

11 січня Анжела Новікова, консультант ЦПРПП, провела вебінар для професійної спільноти вчителів фізики "ЗНО з фізики: особливості тесту 2022 року". Складання зовнішнього незалежного оцінювання є важливим етапом у житті більшості випускників, адже від результату залежить вибір омріяної професії.

11.01.2022

Оцінювальна компетентність педагога

Оцінювальна компетентність - одна з обов’язкових умов ефективної педагогічної діяльності, яка ґрунтується на таких складових: мотиви, знання, способи дій, уміння і навички. Тему "Формування оцінювальної компетентності вчителя закладу загальної середньої освіти" сьогодні, 11 січня, розглянули професійні спільноти вчителів художньо-естетичних дисциплін та основ здоров’я під час онлайн-консультації, яку провела консультант Центру Наталія Ніколайчук.

11.01.2022

Короткий гайд: всі можливості Google Forms

Виходячи із запитів педагогів Кам’янець-Подільської громади сьогодні, 11 січня, консультант Центру Людмила Осадчук провела онлайн-консаультацію для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти "Короткий гайд: всі можливості Google Forms".

11.01.2022

Використання асоціативних головоломок у роботі зі здобувачами освіти покоління Z

Кроссенс - це асоціативна головоломка нового покоління, яка активно використовується педагогами в освітньому процесі та дозволяє візуалізувати навчальний матеріал.

11.01.2022

Реєстрація на навчання в онлайн-школі 2.0 - відкрита!

Центр професійного розвитку педагогічних працівників відкриває реєстрацію на навчання в онлайн-школі 2.0 "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики".

10.01.2022

Участь у вебінарі щодо вибору підручника з правознавства

Триває конкурсний відбір підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників. Освітяни активно долучаються до презентаційних заходів різноманітних видавництв, щоб ознайомитись із запропонованими варіантами та обрати оптимальні для себе та свого закладу освіти.

04.01.2022

Урочисте відкриття лабораторії цифрової економіки на базі університету Огієнка

28 грудня в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулось урочисте відкриття лабораторії цифрової економіки, яку створено в рамках участі університету в проєкті Програми ЄС Еразмус+ (CBHE) "Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP".

28.12.2021

Працівники Центру ПРПП підсумували рік роботи!

Пріоритетними завданнями Центру професійного розвитку педагогічних працівників є допомога у проєктуванні траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників, здійснення супервізії, узагальнення та поширення інформації з програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, надання юридичної підтримки освітянам, консультування педагогів щодо особливостей організації освітнього процесу, консультування з питань впровадження компетентнісного, особисто орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти й нових технологій. Про виконання цих завдань звітували сьогодні, 28 грудня, працівники ЦПРПП.

28.12.2021

Генеруємо нові ідеї

Концепція Нової української школи формує запит на модернізацію освітянського процесу та зміни в побудові індивідуальної траєкторії професійного зростання педагога. Це новий вектор подальшого розвитку системи освіти в умовах якого значно підвищуються вимоги до педагогічних кадрів усіх рівнів.

24.12.2021

Обираємо модельні програми

Модельні навчальні програми створено відповідно до Переліку модельних навчальних програм для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти Типової освітньої програми, для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19 лютого 2021 року №235.

23.12.2021

Участь в акредитації освітньо-професійної програми

22 грудня відбулась онлайн-зустріч експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з роботодавцями та випускниками Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

22.12.2021

Участь у методичних вітальнях щодо вибору підручників

21 грудня видавництво "Ранок" провело методичні вітальні "Який підручник нам потрібний? Погляд зацікавлених". Консультант ЦПРПП Анжела Новікова та педагоги професійної спільноти вчителів фізики Ірина Гордєєва (керівник міського МО, вчитель ЗОШ №12), Ганна Сорочинська (ЗОШ №11) долучились до методичних віталень "Любителі фізики. Обожнювачі математики".

22.12.2021

Участь у вебінарі "Вступ до історії України та громадянської освіти"

Сьогодні, 21 грудня, видавництво "Генеза" провело вебінар для педагогів суспільних дисциплін "Вступ до історії України та громадянської освіти". Учасником онлайн-заходу, з-поміж інших освітян України, став консультант Центру ПРПП Олександр Чорненкий.

21.12.2021

Другий потік онлайн-школи "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики" завершив навчання

Потужний потік нової інформації та комп’ютерні технології впливають на сприйняття дітьми навколишнього світу. З огляду на сучасні реалії вчитель повинен вносити в освітній процес нові методи подачі інформації. Саме тому, на вимогу часу та запити педагогів Кам’янець-Подільської міської територіальної громади, Центром ПРПП організовано навчання другого потоку онлайн-школи "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики".

21.12.2021

Поповнюємо педагогічний арсенал "кишеньковими вправами"

Не секрет, що вміння комунікувати з питань здорового способу життя - одна з базових навичок, яку здобувачі освіти мають винести з уроків предмету "Основи здоров’я". Водночас існує проблема дефіциту часу (як на уроці, так і під час підготовки до заняття), тож кожну вільну хвилинку хочеться використовувати максимально ефективно.

16.12.2021

Впровадження професійного стандарту вчителя ЗЗСО

Цього тижня, 14 та 16 грудня, консультант ЦПРПП Анжела Новікова провела онлайн-консультації "Професійний стандарт вчителя" для професійних спільнот учителів географії, математики та інформатики Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

16.12.2021

Імідж - запорука особистого та професійного успіху

Професія "педагог" - особлива. Учителі - це ті люди, які завжди на виду, які постійно комунікують з колегами, учнями, батьками. Але деколи молоді спеціалісти не знаходять спільної мови з учасниками освітнього процесу. Або ж педагог із багаторічним стажем втрачає авторитет серед своїх підопічних тому, що нецікавий як особистість. А без інтересу до особистості вчителя немає інтересу до предмета.

15.12.2021

Бібліотеки й батьки: співпраця заради дитини

Останнім часом ми бачимо як змінюються можливості бібліотек, їхнє місце і роль в культурному, науковому, освітньому розвитку суспільства. Бібліотеки, в тому числі й ті, що обслуговують дітей, активно опановують інформаційні технології, впроваджують інновації, програмну діяльність, змінюють пріоритети, розширюють соціальне партнерство. Йде процес удосконалення традиційного на набутому досвіді та засвоєння всього нового, прогресивного.

15.12.2021

Формування оцінювальної компетентності педагога

Світові тенденції модернізації загальної середньої освіти характеризуються тим, що знання перестають бути головною метою навчання, натомість пріоритетне значення надається формуванню в учнів здатності користуватися знаннями, застосовувати їх у різноманітних життєвих ситуаціях.

14.12.2021

Портрет вихователя закладу дошкільної освіти

Хто може працювати вихователем у дитсадку? Які професійні компетентності й моральні якості повинен мати педагог? Який він - професійний вихователь закладу дошкільної освіти? Відповіді на ці питання 14 грудня шукали вихователі-методисти ЗДО під час онлайн-консультації "Складіть портрет вихователя за професійним стандартом", яку провела консультант ЦПРПП Людмила Осадчук.

14.12.2021

Формуємо "досьє успіхів" керівника гуртка

Модернізація освіти змушує по-новому поглянути не тільки на досягнення здобувачів освіти, а й шукати ефективні форми оцінювання педагогічної діяльності. Однією з таких форм може стати портфоліо керівника гуртка. Це дієвий спосіб фіксації накопичення матеріалів, які демонструють рівень професіоналізму.

14.12.2021

Цифрові інструменти педагога

В умовах дистанційного навчання, коли вчителі й учні не можуть бути поруч, взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу набуває особливої важливості. Для забезпечення дистанційного навчання здобувачів освіти вчитель може створювати власні вебресурси або використовувати вже готові. При цьому обов’язково надавати учням рекомендації щодо використання ресурсів, послідовного виконання завдань, особливостей контролю тощо.

09.12.2021

Асоціативна головоломка нового покоління

Однією з технологій формування критичного мислення є асоціативна головоломка нового покоління - кроссенс. Це візуальний асоціативний ланцюжок, який складається із 9 зображень, кожне з яких пов'язане з попереднім і наступним, що в результаті розкриває з різних сторін певні поняття, явища або факти.

09.12.2021

Формуємо мистецьку компетентність

Мистецтво є найважливішим засобом пізнання світу. У свідомості сучасної людини завдяки розвитку наукового знання світ розподіляється на безліч компонентів, тому одне з найважливіших завдань мистецтва - збереження цілісності особистості, культури, життєвого досвіду.

09.12.2021

Заклад дошкільної освіти у "хмарі"

Сьогодні, 9 грудня, Людмила Осадчук, консультант ЦПРПП, спільно з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти, розглянула актуальну тему "Дитячий садок у "хмарі": поліпшуємо професійну діяльність".

09.12.2021

Конференція "Освіта Хмельниччини: психолого-педагогічний супровід модернізаційних процесів"

Консультант Центру Жанна Кучерява ініціювала участь педагогічних працівників закладів освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади у VI щорічній обласній науково-практичній конференції "Освіта Хмельниччини: психолого-педагогічний супровід модернізаційних процесів", яка проходила сьогодні, 8 грудня, на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти.

08.12.2021

Особливості ЗНО/ДПА-2022 з математики

7 грудня Анжела Новікова, консультант ЦПРПП, провела вебінар для професійної спільноти вчителів математики закладів загальної середньої освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади на тему: "ЗНО з математики: особливості тесту 2022 року".

07.12.2021

Артігри в закладі дошкільної освіти

Важко переоцінити важливість та значущість дитячої гри, її розвивальний, навчально-виховний вплив на процес формування гармонійної успішної особистості дитини. Гра - це провідний вид діяльності дитини, який характеризується швидким перемиканням уваги, фантазуванням, спонтанністю, розвитком мовлення та неординарністю дій. У грі діти найліпше набувають досвіду, розвивають соціальні навички, пізнають властивості об’єктів і явищ довкілля. Тож залучати їх до мистецтва теж варто за допомогою ігор.

07.12.2021

Доброчесна поведінка кожного - зміни в державі

Тема академічної доброчесності є актуальною та потребує обговорення для практичного застосування як у педагогічній діяльності, так, і в середовищі здобувачів освіти. Ми всі хочемо жити в правовій, розвинутій державі, але для цього потрібно почати насамперед з себе, виховувати внутрішню порядність та справедливість.

07.12.2021

Дистанційний діалог на тему самоменеджменту освітян

Розвиток успішної особистості починається з самоорганізації. Проблеми з раціональним розподілом часу, відсутність мотивації для виконання поставлених завдань, неможливість впоратися зі стресом - це говорить про нестачу навичок самоменеджменту.

07.12.2021

Консультування учасників конкурсу "Учитель року - 2022" у номінації "Інформатика"

Триває підготовка до одного з найяскравіших вчительських випробувань - всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2022". У відбірковому етапі першого туру учасники мають подолати такі конкурсні випробування: "Тестування" та "Практична робота"; у фінальному етапі - "Майстер-клас", "Методичний практикум", "Фрагмент дистанційного уроку".

02.12.2021

"Учитель року - 2022": ви запитуєте - ми відповідаємо

Участь у I етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2022" в житті кожного педагога - важлива подія, до якої необхідно ґрунтовно готуватися. Його мета - підвищити престижність професії вчителя, поширити кращий педагогічний досвід та сприяти самореалізації освітян.

02.12.2021

Ключова навичка майбутнього

Сьогодні, 2 грудня, консультант Центру Аліна Оксанюк запросила учасників професійної спільноти вихователів групи подовженого дня на обговорення теми розвитку критичного мислення молодших школярів в контексті Нової української школи.

02.12.2021

Портфоліо як засіб оптимізації діяльності педагога

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександр Чорненький продовжує знайомити професійні спільноти з технологією створення електронного портфоліо.

02.12.2021

Медіатексти як складова іміджу навчального закладу

Імідж освітнього закладу залежить від громадської думки, а громадська думка формується на основі інформації. Сьогодні заклади дошкільної освіти мають змогу самі обирати канали комунікації (радіо, телебачення, друковані видання, Інтернет-ресурси), щоб формувати правдивий колообіг інформації про роботу установи.

02.12.2021

Академічна доброчесність - шлях до успіху

Консультант Центру Світлана Лівіцька продовжує обговорювати з професійними спільнотами тему академічної доброчесності. Сьогодні, 1 грудня, Світлана Володимирівна ознайомила професійну спільноту вчителів іноземних мов з проблематикою питання академічної доброчесності.

01.12.2021

Діти + батьки + учителі = партнерство в дії

Нова українська школа працює на засадах педагогіки партнерства, в основі якої лежить спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнями та батьками. Саме вони об’єднані спільними цілями та прагненнями, саме вони є рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. В умовах реформування освіти питання ефективної взаємодії між учителем та батьками набуло актуальності.

30.11.2021

Робота команди психолого-педагогічного супроводу: поради для педагогів-позашкільників

Основною умовою успішного навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах позашкілля є обґрунтування й запровадження в освітній процес індивідуальної програми розвитку із гнучкою варіативною структурою її компонентів, які б забезпечили навчання таких вихованців відповідно до їх можливостей та з урахуванням додаткових потреб.

30.11.2021

Електронне портфоліо педагога засобами Google

Сучасна школа потребує "нового" типу педагога - такого, що творчо думає, володіє сучасними методами й технологіями освіти, прийомами психолого-педагогічної діагностики способами самостійного конструювання педагогічного процесу в умовах конкретної практичної діяльності, умінням прогнозувати свій кінцевий результат. Сьогодні існує багато підходів до формування навичок рефлексії (самооцінки) у вчителів, один з яких, це "досьє успіхів" або іншими словами - портфоліо.

30.11.2021

Використання сервісу Canva в роботі педагога ЗДО

Сучасний педагог повинен бути ще й трішки дизайнером. А якщо мова йде про педагогів закладів дошкільної освіти, то їм ці уміння потрібні беззаперечно, адже постійна підготовка до занять, розробка авторського дидактичного матеріалу та адаптація усталених форм роботи потребує графічної візуалізації.

29.11.2021

Освітній напрям "Мовлення дитини. Основи грамоти"

Мовленнєва компетентність у площині опанування основами грамоти - це здатність дитини до фонематичного сприйняття, звукового аналізу елементів мови, готовність до письма, друкування й читання свого імені, простих слів. Навчання грамоти - складна аналітико-синтетична діяльність.

25.11.2021

Професійний стандарт учителя ЗЗСО

25 листопада консультант ЦПРПП Анжела Новікова провела онлайн-консультацію "Професійний стандарт вчителя" для професійних спільнот учителів біології та природознавства закладів загальної середньої освіти.

25.11.2021

Інформаційний консалтинг для шкільних бібліотекарів

Консультант Центру Світлана Лівіцька продовжує серію інформаційних консалтингів для професійних спільнот Кам’янець-Подільської міської територіальної громади - "Новий правопис в дії".

25.11.2021

Кроссенс як технологія розвитку критичного мислення

Критичне мислення є новим трендом сучасної освіти, про його розвиток йдеться у Концепції нової української школи. Але як зробити так, щоб образи, які виникають перед очима здобувача освіти, викликали певні знання, сприяли формуванню думки? Відповіді на ці питання, сьогодні шукав консультант Центр Олександр Чорненький з учителями історії під час онлайн-консультації "Кроссенс як технологія розвитку критичного мислення на уроках історії".

25.11.2021

"Учитель року" - майданчик для відкриття нових знань

Триває активна підготовка до I туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2022". Консультант ЦПРПП, модератор професійної спільноти вчителів художньо-естетичних дисциплін Наталія Ніколайчук продовжує надавати консультативний супровід учасникам мистецького напряму.

24.11.2021

Інформаційний консалтинг для вчителів зарубіжної літератури

Освітяни Кам’янець-Подільської міської територіальної громади продовжують обговорювати зміни в Українському правописі. Сьогодні, 24 листопада, консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька повела інформаційний консалтинг для професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури "Новий правопис в дії".

24.11.2021

Графічні редактори в роботі педагога ЗДО

Робота педагога закладу дошкільної освіти постійно перетинається з необхідністю обробки та використання зображень, чи то для підготовки до заняття, чи для свята або щоб продемонструвати власний досвід роботи. Вміння працювати з графічними редакторами потрібно не тільки дизайнеру, а й освітянину 21 століття.

24.11.2021

Академічна доброчесність як норма

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталія Ніколайчук продовжує обговорювати з професійними спільнотами важливу тему в системі сучасної освіти - "Академічна доброчесність як чинник забезпечення якості освіти".

23.11.2021

Інтерактивні вправи на уроках предмету "Захист України"

Інтерактивні вправи стали рушійними методами в освіті, вони виходять за межі вже відомих методів навчання, але разом з тим вбирають в себе їх елементи. В інтерактивних вправах основна діяльність - навчальна, яка тісно пов’язана з ігровою. На сьогодні існує великий вибір Інтернет-сервісів для створення інтерактивних вправ та дидактичних ігор, вони є з різним наповненням, функціоналом, безоплатні та платні.

23.11.2021

Курси підвищення кваліфікації педагогів НУШ

Сьогодні, 19 листопада, на базі Хмельницького ОІППО відбувся вебінар з питань організації та проведення II етапу підготовки вчителів відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа".

19.11.2021

Кава з письменником!

Україна багата на талановитих письменників та цікаву дитячу літературу. Старі добрі казки, нові історії про улюблених героїв сучасних авторів, яскраві перевидання дитячої класики з чудовими ілюстраціями - тільки й чекають на свого читача. Завідувачка кафедри теорії та методик початкової освіти К-ПНУ ім. Івана Огієнка Наталя Гудима ініціювала проведення циклу зустрічей із сучасними письменниками дитячої літератури.

19.11.2021

Створення навчальних ресурсів на платформі Wordwall.net

Консультант Центру Олександр Чорненький продовжує знайомити професійну спільноту вчителів суспільних дисциплін з корисними ресурсами, які допоможуть в організації очного та дистанційного навчання.

18.11.2021

Педагог-позашкільник в інклюзивному просторі

За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські заклади освіти. Знання педагогами нормативно-правової бази щодо організації інклюзивного середовища - запорука якісної реалізації усіх необхідних для цього кроків та налагодження якісного освітнього процесу.

18.11.2021

Обласна творча майстерня

17 листопада на базі ХОІППО відбулось спільне засідання Творчої майстерні вчителів початкових класів та Школи вищої педагогічної майстерності керівників методичних об’єднань, творчих груп учителів початкових класів "Сучасний урок в початковій школі".

18.11.2021

Національно-патріотичне виховання на уроках суспільних дисциплін

Сьогодні, 17 листопада, консультант ЦПРПП Жанна Кучерява провела онлайн-консультацію для професійної спільноти педагогів суспільних дисциплін "Постанова Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року №673 про схвалення Державної цільової соціальної Програми національно-патріотичного виховання до 2025 року".

17.11.2021

Зустріч стейкхолдерів

На сучасному етапі розвитку системи вищої освіти співпраця стейкхолдерів є запорукою успішної підготовки майбутніх фахівців. Продовжуючи традиції тісної співпраці кафедри теорії та методик початкової освіти педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з Центром професійного розвитку педагогічних працівників 16 листопада відбулась робоча зустріч.

17.11.2021

Майстерка вихователя групи подовженого дня ЗОШ №15

Нова українська школа реалізує принцип дитиноцентризму. Максимально врахувати права дитини, її здібності, потреби та інтереси - завдання не лише учителя початкових класів, а й вихователя ГПД. Педагоги повинні ефективно співпрацювати та наповнювати освітній процес такими формами роботи, щоб в дитини не згасала допитливість та інтерес до навчання.

17.11.2021

Майстерка учителя-логопеда для педагогів ЗДО, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами

У другій декаді листопада відзначають Всесвітній день логопеда - професійне свято спеціалістів, які працюють з порушенням мовлення, відсутністю голосу, темпу й тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патологій центральної нервової системи. Для обговорення важливої теми логопедичної практики, консультант Центру Жанна Кучерява ініціювала проведення зустрічі з учителем-логопедом I категорії логопедичного пункту №1 при ЗОШ №5 Зоряною Сушельницькою.

16.11.2021

Уроки "Захисту України" з використанням засобів та інструментарію дистанційного навчання

Дистанційне навчання стало викликом для усіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Виявилось зовсім не просто поєднувати цифрові технології, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам. Сьогодні, 15 листопада, вчителі предмету "Захист України" розглянули тему "Засоби та інструментарій дистанційного навчання" під час онлайн-консультації, яку провів консультант Центру Олександр Чорненький.

15.11.2021

Проблемні аспекти роботи з топокартою на уроках географії

12 листопада з ініціативи консультанта Анжели Новікової, у межах співпраці Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, відбувся вебінар "Проблемні аспекти роботи з топокартою на уроках географії" для професійної спільноти вчителів географії. Спікером заходу був асистент кафедри географії та методики її викладання К-ПНУ Борис Матвійчук.

11.11.2021

Формувальне оцінювання у початкових класах

У сучасній школі змінюється загальна мета оцінювання. Сьогодні це - створення сприятливих умов для розвитку талантів і здібностей кожного учня/учениці, формування у нього/неї компетентностей та наскрізних умінь відповідно вікових та індивідуальних психофізичних особливостей та потреб.

11.11.2021

Булінг в освітньому середовищі

У наш час проблема булінгу стала доволі розповсюдженим та масовим явищем. Найчастіше випадки цькування зустрічаються в освітньому середовищі серед здобувачів освіти. Цькування завдає шкоди психічному та фізичному здоров’ю всім учасникам цього процесу.

11.11.2021

Формуємо мовно-комунікативну компетентність педагогів

Сьогодні, 10 листопада, учителі третіх класів початкової школи нашої громади розглянули зміни в Українському правописі крізь призму мовно-комунікативної компетентності у світлі вимог Професійного стандарту вчителя початкових класів. Інформаційний консалтинг провела консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Аліна Оксанюк.

10.11.2021

Педагоги Кам’янець-Подільської громади на старті конкурсу "Учитель року"

Осінь - не тільки насичений період освітнього процесу, а й час професійних злетів наших педагогів. Щорічний конкурс педагогічної майстерності "Учитель року" - одна із яскравих подій, до якої необхідно наполегливо готуватися. Участь у конкурсі допомагає краще зрозуміти й усвідомити значущість професії вчителя у своєму та шкільному житті, систематизувати надбання щоденної педагогічної праці.

10.11.2021

Національно-патріотичне виховання в роботі
педагога-організатора ЗЗСО

Кабінет Міністрів України ухвалив державну цільову Програму національно-патріотичного виховання. Мета новоствореного документа полягає в удосконаленні та розвитку цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності.

09.11.2021

Український правопис в дії

Продовжуючи тему змін в українському правописі, 9 листопада консультант Центру Наталія Ніколайчук провела онлайн-консультацію для спільноти вчителів основ здоров’я та предметів художньо-естетичного циклу "Нововведення українського правопису: теорія в практиці".

09.11.2021

Професійний стандарт: що потрібно знати вчителеві

Тема професійного стандарту є актуальною, адже це дорожня карта для вчителя, орієнтир у його професійному розвитку та самооцінюванні. І тут виникає надзвичайно важливе питання: стандарт - це свобода для вчителя чи обмеження творчості педагога? Відповідь на це питання сьогодні, 9 листопада, шукали вчителі фізики Кам’янець-Подільської міської ТГ під час онлайн-консультації "Професійний стандарт учителя", яку провела консультант ЦПРПП Анжела Новікова.

09.11.2021

Діти + природа = майбутнє

Одним із пріоритетних напрямів діяльності суспільства є екологічне виховання школярів. В останні роки поняття "екологічне виховання" значно розширилось та стало не лише формуванням відповідних знань та вмінь у взаємодії людини та природи, а й розвитком компетентностей особистості засобами педагогічних технологій, спеціальних знань, ціннісних норм та орієнтацій щодо усвідомлення екологічної цінності природного середовища у його нерозривній єдності з людиною. Воно має відбуватися, в першу чергу, через освітнє середовище школи.

08.11.2021

Підписано договір про співпрацю з інклюзивно-ресурсним центром Кам’янець-Подільської міської ради

Сьогодні, 5 листопада, відбулось підписання договору про співпрацю, між комунальною установою "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради" та інклюзивно-ресурсним центром Кам’янець-Подільської міської ради.

05.11.2021

Здоров’язбережувальне освітнє середовище

Здоров’я людини здебільшого залежить від неї самої, її способу життя та рівня культури. Збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді є актуальним завданням. Ефективність формування здорового способу життя вимагає активного залучення учнів до здоров’язбережувального освітнього процесу, формування в них активної позиції щодо зміцнення і збереження власного здоров’я.

04.11.2021

Розвиток емоційного інтелекту на уроках літератури

Уміти відрізняти баладу від билини важливо, але ще важливіше на уроках літератури - навчитись виражати та розуміти себе. Щоб розібратись з поняттям "емоційний інтелект" 4 листопада консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька провела онлайн-консультацію для спільноти вчителів української мови та літератури "Розвиток емоційного інтелекту школярів на уроках української літератури".

04.11.2021

Сертифікація вчителів: від А до Я

Сертифікація вчителів - це інструмент виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями.

04.11.2021

Інтерактивні робочі аркуші для миттєвого зв'язку зі здобувачами освіти

Сьогодні консультант ЦПРПП Олександр Чорненький провів вебінар для професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін "Використання можливостей платформи Classkick для дистанційного навчання". Даний сервіс дозволяє створювати красиві цифрові робочі листи для швидкого зворотного зв’язку з учнями.

04.11.2021

Схеми в Microsoft Office: як створити

Робота з документами в програмі Microsoft Word не обмежується тільки набором тексту. Часто виникає необхідність подати інформацію у вигляді таблиці, діаграми, зображення. Консультант ЦПРПП Людмила Осадчук сьогодні, 4 листопада, провела онлайн-консультацію для педагогів закладів дошкільної освіти "Схеми в Microsoft Office: як створити".

04.11.2021

Формуємо освітянський кейс

Портфоліо вчителя - це поєднання особистісних педагогічних ідей та переконливих засобів підтвердження їх ефективності. Щоб портфоліо педагога не було безладним звалищем усіх напрацювань (уроків, тестів, курсів), консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька 3 листопада провела практичне заняття для професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури "Оформлення електронного портфоліо".

03.11.2021

Національно-патріотичне виховання на уроках "Захисту України"

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства. У червні 2021 року Уряд затвердив першу в Україні державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року.

03.11.2021

Професійний стандарт учителя: траєкторія професійного розвитку

Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. Наказом Мінекономіки від 23.12.2020 №2736 затверджено Професійні стандарти вчителя початкових класів ЗЗСО, вчителя ЗЗСО та вчителя початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).

02.11.2021

Етичні принципи у роботі педагога початкової школи

2 листопада професійна спільнота вчителів початкових класів розглянула актуальне питання сучасної освіти "Академічна доброчесність як чинник забезпечення якості освіти". Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександр Чорненький ознайомив учасників із поняттям "академічна доброчесність", суттю проблеми даного питання.

02.11.2021

Варіативний складник Державного стандарту дошкільної освіти

Сьогодні, 2 листопада, консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела онлайн-консультацію для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти "Особливості реалізації варіативного складника Державного стандарту дошкільної освіти". Стандарт визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.

02.11.2021

Підготовка учнів до олімпіад з математики

Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових предметів - це різновид інтелектуальних змагань на освітньому просторі України, покликаний заохотити учнівську молодь до вивчення окремих предметів. Дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення та розширення знань з математики є підготовка учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

28.10.2021

Академічна доброчесність в системі сучасної освіти

28 жовтня консультант ЦПРПП Олександр Чорненький провів онлайн-консультацію для професійної спільноти вчителів предмету "Захист України" - "Академічна доброчесність як чинник забезпечення якості освіти".

28.10.2021

Вчителі початкових класів обговорили зміни в українському правописі

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Лівіцька 28 жовтня провела інформаційний консалтинг для професійної спільноти вчителів початкових класів "Новий правопис в дії".

28.10.2021

Наставництво у роботі вихователя-початківця

Початок трудової діяльності, зокрема перший рік роботи за спеціальністю, дуже відповідальний і важливий етап у професійному становленні педагога. Досвідчені фахівці стверджують, що саме перші роки своєї діяльності стають головною школою професійного зростання. Адміністрація освітнього закладу не повинна пропускати цей етап, а стати надійним провідником у світ професії.

28.10.2021

Використання ігор з елементами спорту в практиці дошкільної освіти

Питання створення в закладах дошкільної освіти режиму рухової активності у сучасних умовах не втрачає своєї актуальності. Одним зі шляхів його вирішення є включення до рухового режиму елементів спорту, доступних дітям дошкільного віку. Сьогодні тему реалізації варіативного складника Державного стандарту дошкільної освіти: особистість дитини, а саме спортивні ігри (шахи, футбол, баскетбол) розглянули педагоги ЗДО Кам’янець-Подільської громади під час онлайн-заходу.

27.10.2021

Електронне портфоліо бібліотекаря

Сьогодні, 27 жовтня, консультант Центру ПРПП Світлана Лівіцька провела практичне заняття для шкільних бібліотекарів "Оформлення електронного портфоліо". Адже, якщо ви бажаєте розпочати роботу над створенням та просуванням власного бренду, плануєте атестуватися чи просто розповісти всьому світу про себе як про талановитого та перспективного освітянина, без портфоліо вам не обійтися.

27.10.2021

Нововведення українського правопису: теорія в практиці

Мова, писемність, освіта - це ті цеглини, на яких формується національна ідентичність, суспільство, державні інститути. "Правопис - це не книжечка, в якій вписані правила, а наша загальна грамотність", - влучний вислів українського мовознавця Світлани Єрмоленко, який змістовно характеризує мету інформаційного консалтингу для професійної спільноти тренерів-викладачів ДЮСШ та вчителів фізичної культури ЗЗСО.

27.10.2021

Робота з обдарованими учнями

За сприяння консультанта ЦПРПП Анжели Новікової 26 жовтня керівник професійної спільноти вчителів інформатики Вікторія Мулик, вчитель СЗОШ №5, провела вебінар для професійної спільноти вчителів інформатики "Робота з обдарованими учнями. Програмування".

26.10.2021

Чому важливо бути доброчесним?

Якими б стомленими та виснаженими кількістю домашньої роботи не були педагоги - їм не слід звертатися до недоброчесних освітніх практик. Про це попереджають у більшості провідних університетів світу. Бо списати - просто, але роблячи це, ми не тільки перестаємо бути чесними перед своїми колегами та самими собою, але й загалом - нівелюють цінність освіти.

26.10.2021

Ситуативні завдання на уроках правознавства

Сьогодні, 26 жовтня, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександр Чорненький провів онлайн-консультацію для професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін "Вирішення ситуативних завдань на уроках правознавства".

26.10.2021

Спілкуємось - діємо - впроваджуємо!

Пріоритетним завданням сучасних закладів освіти є виховання креативної особистості, здатної до самоосвіти, саморозвитку, творчості, тобто забезпечення таких результатів освітнього процесу, які допоможуть людині самореалізуватися у суспільстві як особистість.

22.10.2021

Зміни в українському правописі

Консультант ЦПРПП, модератор професійної спільноти вчителів гуманітарних дисциплін Світлана Лівіцька взяла участь у сертифікованому семінарі "Культура українського офіційно-ділового мовлення. Зміни в українському правописі", який провела Світлана Мандзюк, старший викладач кафедри теорії та методик суспільно-гуманітарних дисциплін ХОІППО.

21.10.2021

Майстер-клас для професійної спільноти вчителів фізики

Сьогодні, 21 жовтня, за ініціативи консультанта ЦПРПП Анжели Новікової проведено майстер-клас вчителя ЗОШ №12 Ірини Гордєєвої на тему "Використання віртуальних дошок на уроках фізики".

21.10.2021

Освітяни Кам’янець-Подільської громади взяли участь у роботі інтернет-форуму

За сприяння працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників 27 педагогів Кам’янець-Подільської міської територіальної громади представили 25 матеріалів на VI інтернет-формі "Науково-методичний супровід педагогічних працівників у світлі Концепції нової української школи" науково-методичного центру професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ ЗДО та ЗЗСО Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

21.10.2021

Інноватика на уроках мистецтва

Розбудова сучасної національної системи освіти спонукає до пошуку і впровадження нових педагогічних підходів, форм і методів, які б відповідали розвитку особистості, сприяли розкриттю її моральних, духовних, розумових і фізичних здібностей. У зв’язку з цим неможливо переоцінити значення мистецьких дисциплін та інновацій, які сприяють розвитку художнього і креативного-розумового виховання у духовному становленні покоління, що підростає.

21.10.2021

Сучасний урок - основа ефективної та якісної освіти

Одним із завдань сучасної школи, в умовах реалізації компетентнісного підходу, є формування активної, інтелектуально розвиненої особистості. Сьогодні, 20 жовтня, під час онлайн-заходу консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька, спільно з професійною спільнотою учителів української філології, розглянула нетрадиційні форми навчання на уроках української мови та літератури.

20.10.2021

Професійний стандарт учителя як об’єкт методичної роботи

Працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників взяли участь у вебінарі "Професійний стандарт учителя як об’єкт методичної роботи заступника директора і методичної діяльності учителя".

19.10.2021

Колаж за допомогою Інтернет-сервісу Loupe: крок за кроком

Консультант Центру ПРПП Людмила Осадчук сьогодні, 19 жовтня, під час онлайн-консультації ознайомила педагогів закладів дошкільної освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади з Інтернет-сервісом Loupe, за допомогою якого можна створити колаж із зображень.

19.10.2021

Нетрадиційні форми роботи з учнями на уроках історії

В умовах реалізації компетентнісного підходу одним з основних завдань сучасної школи є формування активної інтелектуальної особистості, яка має достатній рівень культури, володіє знанням основ наук, здатна креативно мислити, проявляти ініціативу, творчо вирішувати життєві й професійні завдання.

19.10.2021

Методичний семінар для вчителів біології

12 жовтня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Анжела Новікова провела методичний семінар "Принципи функціонування клітини" для професійної спільноти вчителів біології.

12.10.2021

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Сьогодні, 12 жовтня, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Лівіцька провела онлайн-консультацію для вчителів-словесників "Академічна доброчесність - шлях до успіху".

12.10.2021

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЯК ЧИННИК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Мабуть, ви вже не раз чули й безпосередньо стикалися з такими неприємними речами, як списування домашніх робіт, шпаргалки на контрольних роботах та плагіат у творчих завданнях. Усе це стосується теми, яка зачіпає професійне життя усіх учасників освітнього процесу.

12.10.2021

ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Сьогодні, 12 жовтня, консультант Центру Жанна Кучерява провела онлайн-зустріч для спільноти педагогів ЗЗСО, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами "Порядок організації інклюзивного навчання в закладах ЗЗСО".

12.10.2021

НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ "ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКІВ ЧЕРЕЗ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКУ РОБОТУ"

Сьогодні, 12 жовтня, для спільноти керівників гуртків закладів освіти було проведено педагогами ПНВО майстер-класи.

12.10.2021

Конкурси фахової майстерності - шлях до успіху

У стрімко мінливому відкритому світі головними професійними якостями сучасного педагога стає готовність до змін, мобільність, здатність до нестандартних професійних дій, відповідальність і самостійність в ухваленні рішень. Набуття цих цінних якостей неможливе без розширення простору педагогічної творчості. Участь у фахових конкурсах є найбільш ефективною інноваційною формою розкриття рівня професіоналізму і творчого потенціалу педагогічних працівників.

11.10.2021

Інноваційні трансформації освітнього простору

Упродовж трьох днів освітянська спільнота Кам’янець-Подільської міської територіальної громади працювала у рамках науково-практичної онлайн-конференції "Інноваційні трансформації освітнього простору: підходи, методики та технології".

07.10.2021

Другий день роботи науково-практичної конференції

Сьогодні на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників працювало три секції науково-практичної онлайн-конференції "Інноваційні трансформації освітнього простору: підходи, методики та технології": "Інструментарій модернізації системи роботи педагога-позашкільника", "Інклюзивний простір в освітньому процесі: виклики, знахідки, досягнення", "Сучасні підходи, методики та технології освітнього процесу в умовах дистанційного навчання".

06.10.2021

Працюємо на майбутнє

Підготовка конкурентоспроможного фахівця залежить від отриманих теоретичних знань та практичних умінь, які надають науковці та учителі-практики, під час здобуття фахової освіти. Об’єднання зусиль фахівців кафедри теорії та методик початкової освіти К-ПНУ ім. І. Огієнка та КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради" мають на меті забезпечити максимальну ефективність підготовки спеціалістів освітньої галузі відповідно до вимог реформування освіти.

05.10.2021

Перший день роботи науково-практичної конференції

Сьогодні, 5 жовтня, розпочала роботу перша науково-практична конференція "Інноваційні трансформації освітнього простору: підходи, методики та технології", організована Центром професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради.

05.10.2021

Цільова програма "Молодь України"

Сьогодні, 30 вересня, консультант Центру Жанна Кучерява провела онлайн-зустріч для спільноти педагогів-організаторів "Державна цільова соціальна програма "Молодь України" на 2021-2025 роки".

30.09.2021

Авторський блог педагогів ЗДО

Блог вихователя - це сучасний та зручний інструмент для поширення власного досвіду на широке коло читачів. Він дає змогу поширити інформацію, досвід, методичні розробки занять, заходів та інші цікаві матеріали. Сьогодні, 30 вересня, під час онлайн-заходу консультант ЦПРПП Людмила Осадчук звернула увагу педагогів, як створити та вести авторський блог.

30.09.2021

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в рамках Міжнародного місячника. З метою роз’яснення методичних рекомендацій щодо проведення місячника консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька 29 вересня провела онлайн-консультацію для професійної спільноти шкільних бібліотекарів.

29.09.2021

Діалог поколінь напередодні професійного свята

Напередодні Дня працівників освіти України в конференц-залі управління освіти і науки відбувся освітній івент "Діалог поколінь". Сьогодні, 29 вересня, педагоги Кам’янець-Подільської міської територіальної громади зустрілись за круглим столом, щоб поділитись досвідом та обговорити актуальні питання сучасної освіти.

29.09.2021

"Формування навичок XXI століття на уроках трудового навчання"

Саме таку тему сьогодні, 28 вересня, обговорювали під час онлайн-консультації вчителі трудового навчання позашкільного навчально-виховного об’єднання, яку підготувала консультант ЦПРПП Наталія Ніколайчук.

28.09.2021

Авторський блог педагога

У час інформаційних технологій і необхідності дистанційної взаємодії педагоги постійно опановують нові напрями роботи. Зокрема, ведуть свої блоги, у яких поширюють свій досвід, надають поради батькам і спілкуються з іншими фахівцями.

21.09.2021

Підписання меморандумів про співпрацю із закладами освіти громади

20 вересня відбулось підписання меморандумів про співпрацю між Центром професійного розвитку педагогічних працівників та закладами загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

20.09.2021

Всебічний розвиток та функціонування української мови як державної в роботі класного керівника

20 вересня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Жанна Кучерява ознайомила спільноту класних керівників із Концепцією Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

20.09.2021

Сходинками самоосвіти - до професійного зростання

Один із показників професійної компетентності будь-якого фахівця, зокрема й педагога, є прагнення до зростання та самовдосконалення. До того ж сучасність потребує від фахівців професіоналізму, мобільності, здатності до творчого використання нової інформації на практиці.

16.09.2021

Організація навчання осіб з ООП у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у закладах загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних особливостей. Сьогодні, 14 вересня, консультант ЦПРПП Жанна Кучерява провела онлайн-консультацію щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році.

14.09.2021

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти

Сьогодні, 14 вересня, консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела онлайн-консультацію для вихователів-методистів ЗДО "Розставимо акценти у розділах Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти".

14.09.2021

Формування цілісної системи роботи педагога щодо реалізації здоров’язбережної освіти

Формування основ здорового способу життя через навчання, створення здоров’язбережного освітнього середовища – один із пріоритетних напрямів освітньої політики. Саме про це на сьогоднішній онлайн-консультації для вчителів предмету "Основи здоров’я" говорили Наталія Ніколайчук, консультант ЦПРПП та Світлана Байгота, керівник міського методичного об’єднання.

09.09.2021

Сучасний урок у контексті компетентнісної освіти

Кожен учитель хоче, щоб його учні у дорослому житті були успішними людьми та кваліфікованими фахівцями. Для цього потрібно не лише мати ґрунтовні знання зі шкільних предметів, а й уміти навчатися упродовж життя ефективно їх застосовувати. Саме на розкриття теми "Сучасний урок у контексті компетентнісної освіти" була орієнтована онлайн-консультація Олександра Чорненького для професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін.

09.09.2021

Критичне мислення на уроках мови та літератури

Критичне мислення в сучасному світі є модним трендом в освіті. Про те, що його розвиток є одним з наскрізних завдань навчально-виховного процесу, йдеться у Концепції нової української школи.

09.09.2021

Функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя

Результати досліджень мовної ситуації в державі свідчать, що функціонування української мови як єдиної державної в Україні на сьогодні не відповідає цьому статусу. Практично в усіх сферах суспільного життя статус української мови потребує посилення, зокрема, в освіті та науці, культурі, засобах масової інформації.

08.09.2021

Сьогодні Центру ПРПП Кам’янець-Подільської міської ради - 1 рік!

8 вересня 2020 року рішенням 97 сесії Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання створено комунальну установу "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради".

08.09.2021

Оцінювання в початковій школі

Консультант Центру ПРПП Аліна Оксанюк сьогодні, 7 вересня, провела онлайн-консультацію для учителів початкових класів "Оцінювання результатів навчання учнів 1-4-х класів ЗЗСО: розставляємо акценти". Педагоги розпочали роботу з емоційного налаштування та мозкового штурму.

07.09.2021

Онлайн-школа для освітян Кам’янець-Подільської громади. Другий потік

Одним із важливих напрямків розвитку інформатизації освіти є нові комп’ютерні технології, застосування яких у навчанні є важливою та стійкою тенденцією світового освітнього процесу. Саме тому Центром професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради розпочато навчання другого потоку онлайн-школи "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики".

06.09.2021

Внутрішня система забезпечення якості освіти в дошкіллі

2 вересня під час онлайн-консультації "Внутрішня система забезпечення якості освіти - у Плані роботи закладу" консультант ЦПРПП Людмила Осадчук та вихователі-методисти ЗДО Кам’янець-Подільської міської ТГ розглянули два перших розділи порадника: як створити внутрішню систему, її моделі, алгоритми дій керівника та яким має бути зразковий заклад дошкільної освіти.

02.09.2021

Інформаційний консалтинг для керівників гуртків ЗПО та ЗЗСО

В рамках інформаційного консалтингу "2021-2022 н.р.: нові підходи, нові можливості" сьогодні, 2 вересня, відбулась онлайн-зустріч із професійною спільнотою керівників гуртків ЗПО та ЗЗСО. Консультант Центру ПРПП Наталія Ніколайчук під час виступу окреслила ключові аспекти організації освітнього процесу у 2021-2022 навчальному році.

02.09.2021

Нові зміни в організації інклюзивних груп у ЗДО

2 вересня консультант ЦПРПП Жанна Кучерява провела онлайн-консультацію для педагогів ЗДО, які працюють з дітьми з ООП, "Порядок організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти".

02.09.2021

Арт-терапія у педагогічній практиці

Одним із засобів розвитку емоційного інтелекту молодшого школяра є арт-терапія. Сьогодні відбувається становлення нового напрямку розвитку арт-терапії – педагогічного, що полягає в певній "соціальній терапії" особистості та корекції стереотипів її поведінки засобами художньої діяльності.

01.09.2021

Емоційний інтелект учнів початкової школи

Багатогранність функціонування сучасного суспільства, зростання його системних змін зумовлюють потребу розвитку потенціалу емоційного інтелекту людини для ефективної соціальної адаптації та успішної самореалізації. Емоційний інтелект є однією з головних складових у досягненні успіху в житті. Особливої важливості розвиток EQ починає набувати у шкільному віці, оскільки у цей період відбувається активне становлення емоційної сфери школяра.

27.08.2021

2021-2022 навчальний рік: нові підходи, нові можливості

Другий день поспіль консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників активно працюють в онлайн-режимі в рамках інформаційного консалтингу "2021-2022 н.р.: нові підходи, нові можливості".

26.08.2021

Перший день інформаційного консалтингу

Триває підготовка освітянської спільноти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади до нового навчального року.Сьогодні, 25 серпня, директор та консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників КПМР провели чотирнадцять онлайн-зустрічей із професійними спільнотами громади в рамках інформаційного консалтингу "2021-2022 н.р.: нові підходи, нові можливості".

25.08.2021

Методичний марафон для вчителів суспільних дисциплін

Консультант Центру ПРПП Олександр Чорненький та вчителі суспільних дисциплін Кам’янець-Подільської міської ТГ доєднались до першого онлайн-заходу методичного марафону "Інструменти вчителя історії на подолання викликів сучасності".

20.08.2021

Викладання математики та фізики у 2021-2022 навчальному році

Освітяни Хмельниччини продовжують підготовку до нового навчального року. Сьогодні, 19 серпня, методисти Хмельницького ОІППО провели серпневі методичні зустрічі з керівниками територіальних спільнот вчителів математики та фізики з питань підготовки до нового 2021-2022 навчального року. Учасниками вебінарів стали консультант Центру ПРПП Анжела Новікова та вчителі Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

19.08.2021

Сучасні тенденції навчання іноземних мов у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.

Консультант Центру ПРПП Світлана Лівіцька та вчителі Кам’янець-Подільської міської громади сьогодні, 19 серпня, взяли участь у вебінарі для керівників територіальних методичних спільнот (методичних об’єднань) учителів іноземної мови з питань організації освітнього процесу в 2021-2022 навчальному році.

19.08.2021

Особливості викладання географії та хімії у новому навчальному році

18 серпня консультант Центру ПРПП Анжела Новікова та вчителі Кам’янець-Подільської міської територіальної громади взяли участь у вебінарах для керівників територіальних методичних спільнот (методичних об’єднань) вчителів хімії та географії з питань підготовки до нового 2021-2022 навчального року. Онлайн-заходи провели методисти Хмельницького ОІППО.

18.08.2021

Від викликів до можливостей НУШ

Саме таку тему сьогодні, 17 серпня, під час вебінару, обговорювали керівники методичних об’єднань вчителів початкових класів Хмельницької області. Провели онлайн-захід методисти ХОІППО Галас Антоніна, завідувач НМЦ дошкільної, початкової та інклюзивної освіти та Оксана Кулик, методист сектора початкової освіти.

17.08.2021

Успішний старт учителів біології, біології і екології, природознавства в 2021-2022 н.р.

17 серпня консультант ЦПРПП, модератор професійних спільнот учителів природничих дисциплін Анжела Новікова та педагоги Кам’янець-Подільської міської ТГ долучились до вебінару для керівників територіальних методичних спільнот (методичних об’єднань) вчителів біології, біології і екології, природознавства "Секрети успішного старту в 2021-2022 н.р.".

17.08.2021

Особливості вивчення зарубіжної літератури та мов національних меншин у 2021-2022 н.р.

Педагогічна спільнота Хмельниччини розпочала підготовку до нового навчального року. Сьогодні, 17 серпня, відбувся вебінар для керівників територіальних методичних спільнот (методичних об’єднань) учителів зарубіжної літератури, мов національних меншин з питань організації освітнього процесу в 2021-2022 навчальному році, який провела методист ХОІППО Юлія Каліночкіна.

17.08.2021

ТОП-15 ресурсів для самоосвіти педагогів

Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятись, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного педагога. Консультант Центру ПРПП Жанна Кучерява підготувала для спільноти педагогів ЗЗСО, які працюють з дітьми з ООП ТОП-15 корисних ресурсів для самоосвіти, які презентувала педагогам на онлайн-консультації 24 червня.

24.06.2021

Бібліотека Нової української школи

Сьогодні, 24 червня, онлайн-захід "Сучасні підходи до створення нової моделі бібліотеки інформаційно-ресурсного центру закладу загальної середньої освіти" об’єднав шкільних бібліотекарів Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. Модератором заходу виступила Світлана Лівіцька.

24.06.2021

Критичне мислення на уроках суспільних дисциплін

"Навчання без міркування – марна праця", - такими словами давньокитайського філософа Конфуція розпочався вебінар для учителів суспільних дисциплін "Критичне мислення: базові методики", який провів Олександр Чорненький, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

22.06.2021

Зі святом Останнього дзвоника

Сьогодні, 17 червня, для освітянської спільноти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади завершується 2020-2021 навчальний рік. Для випускників - це фініш шкільного життя, але, як написала відома українська поетеса Ліна Костенко: "… і кожен фініш – це, по суті, старт"!

17.06.2021

Консультпункт для вчителів біології

Реформування галузі освіти, реалізація Концепції Нової української школи вимагають нових підходів до викладання природничо-математичних дисциплін. 16 червня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Анжела Новікова провела онлайн-консультацію для професійної спільноти вчителів біології за темою "Дистанційне навчання".

16.06.2021

Медіаграмотність - виклик для освітянської спільноти

Сьогодні кожен із нас сам собі журналіст та контент-мейкер – ми створюємо та коментуємо дописи у соцмережах, охоче постимо відео й фотографії. Але чи все ми робимо правильно? Відповідь на це запитання шукали педагоги-позашкільники та керівники гуртків ЗЗСО під час вебінару "Сучасні практики впровадження медіаграмотності на заняттях гуртків".

16.06.2021

Проєктне навчання у викладанні суспільних дисциплін

Дедалі більш актуальним в освітньому процесі стає використання в навчанні прийомів і методів, які допомагають формувати вміння самостійно здобувати нові знання, збирати необхідну інформацію, висувати гіпотези, робити висновки. В останні роки цю проблему вирішують через організацію проєктної діяльності.

15.06.2021

Новому часу – нові технології навчання

Вчителі професійної спільноти початкових класів Кам’янець-Подільської міської територіальної громади 15 червня стали учасниками вебінару "Використання технологій дистанційного навчання в початковій школі".

15.06.2021

Дистанційне навчання – нова форма освіти

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Лівіцька 15 червня провела онлайн-консультацію для вчителів-філологів "Дистанційне навчання в сучасній освітній діяльності і формуванні педагогічної майстерності".

15.06.2021

Як проводити безпечні походи та екскурсії

Сьогодні, 14 червня, під час онлайн-консультації Жанна Кучерява, консультант Центру ПРПП, обговорила з професійними спільнотами педагогів-організаторів та класних керівників тему "Як проводити безпечні походи та екскурсії". Подорожі дозволяють поєднати інтелектуальний розвиток та цікавий відпочинок здобувачів освіти.

14.06.2021

"Навчайся і вчи по-новому"

"Ми навчаємося для того, щоб удосконалювати себе", - Конфуцій, - під таким епіграфом сьогодні працювала професійна спільнота вчителів основ здоров’я на онлайн-консультації "Навчайся і вчи по-новому", яку ініціювала консультант Центру ПРПП Наталія Ніколайчук.

10.06.2021

Вебінар для учителів предмету "Захист України"

Вчора, 9 червня, відбувся вебінар для спільноти вчителів захисту України "Професійний стандарт учителя – орієнтир самоосвітньої діяльності". Провів онлайн зустріч консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради Олександр Чорненький.

10.06.2021

Консультпункт для вчителів природознавства

Дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. 9 червня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Анжела Новікова провела онлайн-консультацію для професійної спільноти вчителів природознавства "Дистанційне навчання".

10.06.2021

Методичний онлайн-діалог вчителів проєктних класів "Інтелект України"

Основні тенденції розвитку системи освіти на даний час направлені на те, щоб зробити її сучасною та сприятливою до всього нового та прогресивного. Дитині недостатньо дати лише знання, надзвичайно важливо навчити здобувача освіти користуватись ними. В Україні є багато різноманітних навчальних програм та проєктів, один із яких "Інтелект України".

09.06.2021

Реалізація Державного стандарту дошкільної освіти за освітнім напрямом "Мовлення дитини"

Сьогодні, 9 червня, Людмила Осадчук, консультант Центру ПРПП спільно з педагогами закладів дошкільної освіти розглянула зміст освітнього напряму "Мовлення дитини" інваріантної частини Державного стандарту, а також умови, засоби й способи реалізації.

09.06.2021

Медіаосвіта педагогів-словесників

Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини, щохвилини опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня і рух інформаційного потоку не спинити. Саме тому, медіаосвіта педагогічної спільноти надзвичайно важлива.

09.06.2021

Онлайн-семінар від Програми "U-LEAD з Європою"

Працівники Центру ПРПП Кам’янець-Подільської міської ТГ взяли участь в онлайн-семінарі "Дії громад у міжнавчальний період щодо підвищення якості освітніх послуг. Інституційний аудит. Стратегія розвитку освіти".

08.06.2021

Всеукраїнська науково-практична конференція

Консультанти Центру ПРПП ініціювали участь педагогічних працівників закладів освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції "Розвиток професійних компетентностей учителів предметів суспільно-гуманітарного циклу в контексті впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти", яка проходила сьогодні, 8 червня, на базі ХОІППО.

08.06.2021

Оцінювання дітей з особливими освітніми потребами

Навчальний рік наближається до завершення й серед педагогів, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, актуальна тема – оцінювання здобувачів освіти. Щоб спільно розібратись з тонкощами питання сьогодні, 7 червня, консультант Центру ПРПП Жанна Кучерява провела онлайн-захід для спільноти педагогів закладів загальної середньої освіти, які працюють з дітьми з ООП "Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами".

07.06.2021

Консультанти ЦПРПП склали національний тест на цифрову грамотність

Консультанти КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради" долучились до ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, яке у співпраці з МОН запустило національний тест на цифрову грамотність "Цифрограм для вчителів" та успішно склали тестування.

04.06.2021

#школа_без_булінгу

3 червня в Кам’янці-Подільському за ініціативи голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк та підтримки Благодійного фонду "Ми поруч!" відбувся захід "#школа без булінгу", який складався з двох частин: перша – "круглий стіл", друга – тренінг.

04.06.2021

Курси підвищення кваліфікації

Нова система підвищення кваліфікації, яка запроваджується в Україні з 2018 року, дала право кожному педагогу вільно обирати освітні програми, форми навчання та суб’єкти освітньої діяльності для професійного зростання.

04.06.2021

Онлайн-калейдоскоп "Цифрові інструменти вчителя"

3 червня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Анжела Новікова провела онлайн-калейдоскоп для професійної спільноти вчителів математики "Цифрові інструменти вчителя".

04.06.2021

"Мистецтво в дистанційному форматі: теорія в практиці"

Під такою назвою відбулась онлайн-зустріч для професійної спільноти вчителів художньо-естетичних дисциплін, яку 3 червня провела консультант Центру ПРПП Наталія Ніколайчук.

03.06.2021

Формуємо природничо-екологічну компетентність дошкільника

Професійна спільнота педагогів закладів дошкільної освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади продовжує працювати зі змістом інваріантної частини Державного стандарту дошкільної освіти. Сьогодні, 3 червня, консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела онлайн-консультацію "Зміст та завдання освітнього напряму "Дитина в природному довкіллі".

03.06.2021

Професійний стандарт учителя - орієнтир самоосвітньої діяльності

В умовах реформування педагогічної освіти важливе місце займає професійний стандарт учителя. Він визначає чіткі орієнтири професійної діяльності педагога ХХІ ст., надає широкі можливості самоосвітньої діяльності. Саме це сьогодні, 2 червня, обговорили вчителі суспільних дисциплін під час вебінару, який провів консультант ЦПРПП Олександр Чорненький.

02.06.2021

Воркшоп для майбутніх вчителів початкових класів

2 червня консультанти Центру ПРПП Світлана Лівіцька, Аліна Оксанюк та учителі іноземних мов ЗЗСО Кам'янець-Подільської міської ТГ взяли участь у регіональному воркшопі "Формування ключових компетентностей Нової української школи на уроках іншомовної освітньої галузі".

02.06.2021

Інформаційно-цифрова грамотність – вимога часу

На вимогу часу та запити педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської територіальної громади Центром ПРПП організовано навчання в онлайн-школі "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога: від теорії до практики".

28.05.2021

Мотивація - основа успішного навчання

"Формування стійкої мотивації здобувачів освіти до трудового навчання шляхом вибору цікавих і актуальних об’єктів праці" - під такою назвою сьогодні відбувся майстер-клас Дарини Ціцельської, вчительки трудового навчання Кам’янець-Подільської ЗОШ №17.

27.05.2021

Професійно-педагогічна комунікація - шлях до удосконалення

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Анжела Новікова 26 травня провела онлайн-консультацію "Дистанційне навчання" для професійної спільноти вчителів хімії.

26.05.2021

НУШ: від теорії до практики

Сьогодні, 25 травня, вчителі четвертих класів поглибили свої знання щодо створення освітнього простору НУШ, який мотивуватиме майбутніх першокласників навчатися. Підготувала та провела онлайн-зустріч консультант Центру ПРПП Аліна Оксанюк.

25.05.2021

На шляху співпраці з К-ПНУ ім. І. Огієнка

21 травня директор Центру ПРПП Сергій Морозюк та консультант Олександр Чорненький взяли участь у заході підбиття підсумків співпраці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з управлінням освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, Центром професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради.

21.05.2021

На шляху підвищення кваліфікації педагогів ЗДО, які працюють з дітьми ООП

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Жанна Кучерява 21 травня провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів закладів дошкільної освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

21.05.2021

Нові стратегії змістового компонента освітнього напрямку "Дитина в соціумі"

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Осадчук 20 травня провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів закладів дошкільної освіти "Нові стратегії змістового компонента освітнього напрямку "Дитина в соціумі".

20.05.2021

Онлайн-консультація для професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін

19 травня відбулась екранна зустріч "Використання онлайн-дошки "Padlet" та інтерактивної дошки "Google Jamboard" при викладанні предметів суспільних дисциплін". Захід провів консультант Центру ПРПП Олександр Чорненький.

19.05.2021

Майстер-клас для вчителів німецької мови

19 травня консультант Центру ПРПП Світлана Лівіцька ініціювала проведення майстер-класу для вчителів німецької мови.

19.05.2021

Сучасні тенденції розвитку інформаційно-бібліотечного простору

19 травня на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в онлайн-режимі відбувся семінар для бібліотекарів ЗЗСО "Сучасні тенденції розвитку інформаційно-бібліотечного простору".

19.05.2021

Домінанта освітнього напряму "Гра дитини"

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Осадчук 18 травня провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів закладів дошкільної освіти "Домінанта освітнього напряму "Гра дитини".

18.05.2021

Другий Всеукраїнський форум ЦПРПП

18 травня працівники комунальної установи "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради" стали учасниками Другого Всеукраїнського форуму ЦПРПП "Забезпечення партнерської взаємодії – пріоритетне завдання директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників".

18.05.2021

Розпочав діяльність консультпункт для учителів фізичної культури

Сьогодні консультант ЦПРПП Наталія Ніколайчук провела перше онлайн-заняття консультпункту для спільноти учителів фізичної культури "Підготовка педагога до поєднання освітнього процесу та змагальної діяльності".

18.05.2021

"Родзинки" початкової освіти

13 травня в онлайн-режимі відбулось засідання обласної Школи вищої педагогічної майстерності керівників методичних об’єднань, творчих груп учителів початкових класів "Сучасний урок в початковій школі" спільно із членами Творчої майстерні молодого вчителя.

14.05.2021

"Інноваційні технології на уроках географії"

Вчора, 13 травня, професійна спільнота вчителів географії зустрілась на онлайн-консультації "Інноваційні технології на уроках географії", яку організувала та провела Анжела Новікова, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради.

14.05.2021

Інтерактивний вернісаж для спільноти вчителів англійської мови

13 травня консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька провела інтерактивний вернісаж педагогічних знахідок учителів англійської мови – 2021 "Дистанційне навчання – старт із сьогодення в майбутнє".

13.05.2021

Онлайн-калейдоскоп "Цифрові інструменти для вчителя"

Професійна спільнота вчителів фізики вчора, 12 травня, зустрілась на онлайн-калейдоскопі "Цифрові інструменти для вчителя", який організувала Анжела Новікова, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради.

13.05.2021

Орієнтири становлення сучасного вчителя

Сьогодні у форматі вебінару обмінювались думками та ділились досвідом педагоги Кам’янець-Подільської громади. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Аліна Оксанюк провела динамічну онлайн-зустріч на тему: "Професійний стандарт учителя початкових класів - орієнтир самоосвітньої діяльності".

12.05.2021

Фінансова грамотність у початковій школі

Підприємливість і фінансова грамотність - одні з ключових компетентностей здобувача освіти Нової української школи. Сьогодні про фінансову грамотність говорили освітяни в рамках Всеукраїнського воркшопу "Фінансова грамотність у початковій школі. Практичні інструменти навчання підприємству".

11.05.2021

На шляху підвищення кваліфікації асистентів вихователів ЗДО, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами

Жанна Кучерява, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, 11 травня провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів закладів дошкільної освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

11.05.2021

"Виховання під знаком інновацій"

Консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради, модератор професійної спільноти педагогів-організаторів, Жанна Кучерява, взяла участь у Другій обласній практичній онлайн-конференції "Виховання під знаком інновацій".

06.05.2021

"Родзинки" досвіду вчителів-словесників

Сьогодні, на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, працювала обласна творча майстерня вчителів української мови та літератури "Професійна компетентність вчителя-словесника в сучасних умовах".

06.05.2021

Професійний стандарт учителя - траєкторія професійного розвитку

Для того, щоб ефективно та результативно працювати - педагог повинен мати чіткі орієнтири власної професійної діяльності. Саме це, 6 травня, обговорювали вихователі груп продовженого дня на онлайн-консультації "Професійний стандарт вчителя - орієнтир професійного зростання".

06.05.2021

Використання інноваційних технологій на уроках історії

Сьогодні, 5 травня, Олександр Чорненький, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників КПМР провів консультацію для спільноти учителів суспільних дисциплін "Використання інноваційних технологій на уроках історії".

05.05.2021

Онлайн школа: крокуємо вперед!

Завершився перший місяць занять в онлайн школі "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога" на базі КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради".

30.04.2021

"Фішки творчих конкурсів для здобувачів освіти"

Навчальний рік наближається до завершення, але для школярів є ще багато цікавих можливостей, щоб проявити себе. Темою для обговорення на онлайн-консультаціях, для професійних спільнот педагогів-організаторів та класних керівників стали "Фішки творчих конкурсів для здобувачів освіти".

29.04.2021

Медіаграмотність у роботі вчителя суспільних дисциплін

Сьогодні, 28 квітня, спільнота учителів суспільних дисциплін Кам’янець-Подільської міської територіальної громади обговорювала – медіаграмотність. Підготував та провів онлайн-консультацію Олександр Чорненький, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

28.04.2021

Учителі-словесники обмінюються досвідом

Консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради, модератор професійної спільноти учителів гуманітарних дисциплін, Світлана Лівіцька, взяла участь у семінарі-презентації досвіду учителів-методистів "Професійна компетентність вчителя-словесника в сучасних умовах".

28.04.2021

Консультація для учителів трудового навчання

Сьогодні Наталія Ніколайчук, консультант ЦПРПП, провела онлайн зустріч для спільноти вчителів трудового навчання (технічні види праці).

28.04.2021

Як виховати книжкових суперстарів

Сьогодні вчителі-філологи на майстер-класі обговорили тему "Як виховати книжкових суперстарів або ненудний урок літератури".

27.04.2021

Учителі початкових класів підсумовують навчальний рік

22 квітня онлайн-консультацію для учителів 3-4-х класів на тему: "Деякі питання організації завершення навчального року" провела Аліна Оксанюк, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

23.04.2021

Учителі зарубіжної літератури обмінюються досвідом

Світлана Лівіцька, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників вчора, 22 квітня, провела вебінар для професійної спільноти учителів зарубіжної літератури.

23.04.2021

Нові вектори освітнього напряму "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі"

22 квітня Людмила Осадчук, консультант ЦПРПП, провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів закладів дошкільної освіти, де розкрила важливе значення для розвитку дитячої особистості освітнього напряму "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі" Державного стандарту дошкільної освіти.

23.04.2021

Онлайн-семінар для вчителів біології Кам’янець-Подільської міської ТГ

Професійна спільнота вчителів біології вчора, 22 квітня, зустрілась на онлайн-семінарі "Синатропізація фітобіоти", який організувала Анжела Новікова, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради.

23.04.2021

Обмін досвідом - це взаємозбагачення

Консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради, модератор професійної спільноти учителів гуманітарних дисциплін, Світлана Лівіцька, взяла участь у семінарі-презентації досвіду учителів-методистів.

22.04.2021

"Ми навчаємось для того, щоб вдосконалити себе"

Сьогодні проведено консультацію для спільноти вчителів трудового навчання (обслуговуючої праці) на тему: "Професійне зростання вчителя шляхом самоосвітньої роботи". В рамках зустрічі консультант ЦПРПП Наталія Ніколайчук ознайомила педагогів зі складовими та структурою Державного стандарту базової середньої освіти (5-9 класи Нової української школи).

21.04.2021

Команда супроводу дитини з особливими освітніми потребами

20-21 квітня Жанна Кучерява, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради провела онлайн-консультації для спільноти педагогів ЗДО та ЗЗСО, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами на тему: "Команда супроводу дітей з особливими освітніми потребами".

21.04.2021

Онлайн-консультація для учителів початкових класів

Онлайн-консультацію для спільноти учителів 1-2-х класів на тему: "Деякі питання організації завершення навчального року" вчора, 20 квітня, провела Аліна Оксанюк, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради.

21.04.2021

На шляху самоосвіти: онлайн школа для педагогів Кам’янець-Подільської міської ТГ в дії

Упродовж двох тижнів педагогічні працівники освітніх закладів Кам’янець-Подільської міської територіальної громади займаються в онлайн школі "Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога".

16.04.2021

Фестиваль педагогічних ідей для професійної спільноти учителів початкових класів

Вчора, 15 квітня, спільнота педагогів початкових класів об’єдналась ідеями розвитку креативного та критичного мислення. Модератором онлайн фестивалю педагогічних ідей "Критичне та креативне мислення молодших школярів: технології та інструменти" виступила Аліна Оксанюк, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради.

16.04.2021

Домінанти розвиту та шляхи мобілізації ресурсів здобувачів освіти в НУШ

15 квітня на базі ХОІППО відбулась регіональна науково-практична конференція "Здобувач освіти в НУШ: домінанти розвитку та шляхи мобілізації ресурсів". До конференції долучилась консультант ЦПРПП Аліна Оксанюк, учителі професійних спільнот учителів початкових класів та вихователів ГПД Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

15.04.2021

Засідання творчої майстерні учителів української мови та літератури

Світлана Лівіцька, консультант ЦПРПП, модератор професійної спільноти учителів гуманітарних дисциплін взяла участь у засіданні творчої майстерні для учителів української мови та літератури, яке організувала Світлана Манзюк, старший викладач кафедри теорії та методик суспільно-гуманітарних дисциплін ХОІППО.

15.04.2021

Обговорили навчальні плани та програми ЗПО

Онлайн-нараду методичного активу закладів позашкільної освіти сьогодні, 14 квітня, провела консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради Наталія Ніколайчук.

14.04.2021

Шкільні бібліотекарі обговорили Стратегію розвитку читання

Сьогодні, 13 квітня, працівники шкільних бібліотек обговорили Стратегію розвитку читання. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Лівіцька організувала та провела вебінар, на якому детально зупинилась на Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки.

13.04.2021

Учителі суспільних дисциплін обговорили Держстандарт 2020

У понеділок, 12 квітня, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександр Чорненький організував вебінар для вчителів суспільних дисциплін та керівників ЗЗСО на тему: "Держстандарт 2020: особливості, характеристика змісту".

12.04.2021

Ознайомлення зі змістом Державного стандарту базової середньої освіти

8 квітня консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька та Алла Лупійчук, учитель української мови та літератури ЗОШ №16 взяли участь в онлайн-засіданні творчої групи учителів української мови і літератури "Ознайомлення зі змістом Державного стандарту базової середньої освіти (2020): особливості реалізації положень щодо мовно-літературної галузі".

08.04.2021

Семінар-нарада про завершення навчального року

Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти сьогодні, 8 квітня, провів семінар-нараду з питання "Організація завершення навчального року. Управлінські рішення в умовах законодавчих змін".

08.04.2021

Онлайн-ресурси для навчання правознавства

Для ефективної організації навчання здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти в умовах обмеження освітнього процесу рекомендується використовувати онлайн-ресурси навчання.

07.04.2021

Онлайн-лекція для спільноти учителів математики

Професійна спільнота вчителів математики сьогодні, 6 квітня, зустрілась на онлайн-лекції "Задачі з параметрами", яку організувала для педагогів консультант ЦПРПП Анжела Новікова.

06.04.2021

Онлайн-зустріч спільноти педагогів ЗЗСО, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами

Консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради Жанна Кучерява сьогодні, 6 квітня, провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів ЗЗСО, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами на тему: "Різні функції та обов’язки асистента дитини та асистента вчителя".

06.04.2021

Онлайн-консультація "Базовий компонент дошкільної освіти. Нові виклики"

Сьогодні, 6 квітня, консультантом ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради, модератором професійної спільноти працівників закладів дошкільної освіти, Людмилою Осадчук проведено онлайн-консультацію "Базовий компонент дошкільної освіти. Нові виклики".

06.04.2021

Педагоги Кам’янець-Подільської міської ТГ розпочали заняття в онлайн школі

Розповсюдження цифрових технологій сприяє перетворенню навчання на неперервний, індивідуально-орієнтований, гнучкий, динамічний процес. На сьогодні мало отримати знання у закладі вищої освіти, сучасний педагог повинен постійно працювати над підвищенням рівня професійної компетентності.

05.04.2021

Онлайн-зустріч із педагогічним активом спільноти вчителів художньо-естетичних дисциплін

Сьогодні, 1 квітня, відбулась онлайн-зустріч з педагогічним активом професійної спільноти вчителів художньо-естетичних дисциплін з питань використання в роботі матеріалів Всеукраїнського вебінару "Інновації в мистецькій освітній галузі: теорія в практиці", яку провела консультант ЦПРПП Наталія Ніколайчук.

01.04.2021

В останній день березня - завершальні "Screen meeting"

Завершився місяць "екранних зустрічей" із професійними спільнотами педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. Упродовж березня консультанти Центру професійного розвитку провели 30 онлайн-заходів у форматі "Screen meeting" з освітянами новоствореної ТГ.

31.03.2021

Професійні спільноти в дії

Місячник онлайн-заходів у форматі "Screen meeting" з професійними спільнотами педагогічних працівників добігає завершення.

30.03.2021

Інклюзивна складова дошкільної освіти

Сьогодні, 26 березня, учасниками "екранної зустрічі" стали педагоги закладів дошкільної освіти, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

26.03.2021

Самооцінювання власної педагогічної діяльності

Для учасників сертифікації, які успішно пройшли незалежне тестування, з 29 березня по 11 квітня триватиме ІІ етап сертифікації - самооцінювання власної педагогічної майстерності.

25.03.2021

Дошкілля мандрує стежками самоосвіти

Людмила Осадчук 25 березня провела третю "екранну зустріч" для учасників найчисельнішої професійної спільноти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади – педагогів закладів дошкільної освіти №9, 12, 15, 19, 23.

25.03.2021

"SCREEN MEETING" із учителями курсів духовно-морального спрямування

Впевнений старт - допоможе плідно працювати в майбутньому, тому, упродовж березня, сплановано презентаційні "Screen meeting", які детально презентують "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради".

24.03.2021

Йдемо до успіху разом

Позитивний настрій чи налаштування на якусь діяльність надихає, допомагає впевнено та рішуче йти до мети. Саме так розпочалась онлайн-зустріч із вихователями груп продовженого дня.

23.03.2021

"Ми є! Ми діємо! Ми з Вами й для Вас!"

На черзі - "Screen meeting" для учителів фізичної культури та основ здоров’я, який сьогодні провела консультант-модератор Наталія Ніколайчук.

22.03.2021

Презентаційна "екранна зустріч" із професійною спільнотою працівників ЗДО

У п’ятницю, 19 березня, "Screen meeting" провела Людмила Осадчук, консультант ЦПРПП, для педагогів закладів дошкільної освіти №2, 8, 17, 18, 30.

19.03.2021

Онлайн-консультація для учителів захисту України

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександр Чорненький провів консультацію для учителів предмета "Захист України" про становлення патріотичного виховання учнів у процесі розбудови національної школи.

18.03.2021

Спільнота педагогів, що працюють з дітьми з ООП познайомилась із Центром

Сьогодні для педагогів закладів загальної середньої освіти, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами "Screen meeting" провела консультант Жанна Кучерява.

18.03.2021

"Екранна зустріч" з методистами закладів позашкільної освіти

Консультант КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Наталія Ніколайчук ініціювала "екранну зустріч" з методистами закладів позашкільної освіти "Підготовка керівника гуртка до самоосвітньої діяльності як складова його професійного зростання".

18.03.2021

Онлайн-лекції для спільнот учителів біології та географії

11 та 17 березня на платформі "Google Meet" консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Анжелою Новіковою проведено онлайн-лекції для професійних спільнот учителів біології та географії.

17.03.2021

Учителі початкових класів продовжують знайомитись з ЦПРПП

Сьогодні, 17 березня, з Центром професійного розвитку педагогічних працівників знайомились учителі початкових класів закладів обласного підпорядкування та заклади загальної середньої освіти Колибаївки, Лісківців, Рихти, Ходоровців, Довжка, Нагорян.

17.03.2021

Екватор "екранних зустрічей" із професійними спільнотами

Знайомство з ЦПРПП продовжується, уже 17-ти професійним спільнотам презентовано новостворену комунальну установу.

15.03.2021

Підписання договору про співпрацю з Хмельницьким обласним інститутом післядипломної освіти

11 березня з робочим візитом у Кам’янці-Подільському перебував перший проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Гіджеліцький.

11.03.2021

Робоча зустріч у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Жанна Кучерява взяла участь у робочій зустрічі зі спеціалістами Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

11.03.2021

Разом вибудовуємо траєкторію професійного розвитку

Консультанти Центру професійного розвитку продовжили онлайн-зустрічі у форматі "Screen meeting". 11 березня учасниками "екранних зустрічей" стали учителі початкових класів, учителі іноземних мов, спільнота класних керівників.

11.03.2021

Онлайн-семінар від Програми "U-LEAD з Європою"

Працівники Центру ПРПП Кам’янець-Подільської міської ТГ стали учасниками онлайн-семінару "Центри професійного розвитку педагогічних працівників: основні питання створення, діяльності та обслуговування громад".

11.03.2021

Презентаційні онлайн-зустрічі з професійними спільнотами

У середу, 10 березня, учасниками "Screen meeting" стали керівники гуртків ЦДЮТ та учителі художньо-естетичного циклу, модератор професійних спільнот - Наталія Ніколайчук, учителі української мови та літератури, модератор - Світлана Лівіцька.

10.03.2021

Професійні спільноти знайомляться з ЦПРПП

Другий тиждень онлайн-заходів у форматі "Screen meeting" розпочали консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Осадчук, Світлана Лівіцька та Олександр Чорненький (спільнота учителів історії, правознавства та громадянської освіти).

09.03.2021

"Screen meeting" із педагогами-організаторами та учителями захисту України

Четвертий день заходів у форматі "Screen meeting" продовжили консультанти Центру Жанна Кучерява та Олександр Чорненький. 4 березня відбулась онлайн-зустріч із спільнотами педагогів-оганізаторів та учителями захисту України.

04.03.2021

"SCREEN MEETING" ІЗ УЧИТЕЛЯМИ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ

Третій день заходів у форматі "Screen meeting" продовжила консультант Центру Анжела Новікова, яка провела онлайн-зустріч із спільнотою учителів природничих дисциплін.

03.03.2021

Перший Всеукраїнський форум Центрів ПРПП

Працівники Центру професійного розвитку стали учасниками Першого Всеукраїнського форуму Центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

03.03.2021

ДРУГИЙ ДЕНЬ "SCREEN MEETING" ІЗ ПРОФЕСІЙНИМИ СПІЛЬНОТАМИ

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників продовжують проводити онлайн-заходи в форматі "Screen meeting". Сьогодні, 2 березня, відбулось три "екранні зустрічі" з учасниками професійних спільнот.

02.03.2021

"Screen meeting" із заступниками директорів закладів освіти

Сьогодні, 1 березня, директор Центру Сергій Морозюк провів першу "екранну зустріч" із заступниками керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти Кам’янець-Подільської міської ТГ.

01.03.2021

Методичний коучинг щодо оцінки якості дошкільної освіти

25 лютого консультантом ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради, модератором професійної спільноти працівників закладів дошкільної освіти, Людмилою Осадчук проведено друге онлайн-засідання методичного коучингу для вихователів-методистів "Якісна дошкільна освіта".

25.02.2021

ПРАЦІВНИКИ ЦЕНТРУ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ КРУГЛОГО СТОЛУ ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БОРИСА КУШНІРА

22 лютого за ініціативи ректорату та деканату історичного факультету К-ПНУ ім. І. Огієнка відбувся круглий стіл "Борис Кушнір: основні віхи життєвого і прфесійного шляху (до 100-річчя від дня народження)".

22.02.2021

ОНЛАЙН-ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЦПРПП ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

22 лютого 2021 року відбулась онлайн-презентація комунальної установи "Центру професійного розвитку педагогічних працівників" для керівників закладів освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.

22.02.2021

ПЕРШІ КРОКИ СПІВПРАЦІ

З К-ПНУ ІМ. І. ОГІЄНКА

Вчора, 18 лютого, у "Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради" відбулась робоча зустріч з представницями факультету початкової освіти К-ПНУ ім. І. Огієнка.

19.02.2021

ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ ПРО СПІВПРАЦЮ З КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ ІВАНА ОГІЄНКА

Укладено договір про співпрацю між КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка.

18.02.2021

У КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ розпочав РОБОТУ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №672 від 29 липня 2020 року, в Україні створені центри професійного розвитку педагогічних працівників.

01.02.2021