14.06.2021

Як проводити безпечні походи та екскурсії

Сьогодні, 14 червня, під час онлайн-консультації Жанна Кучерява, консультант Центру ПРПП, обговорила з професійними спільнотами педагогів-організаторів та класних керівників тему "Як проводити безпечні походи та екскурсії". Подорожі дозволяють поєднати інтелектуальний розвиток та цікавий відпочинок здобувачів освіти.

Під час онлайн-зустрічі модератор звернула увагу на такі питання:

  • види екскурсій: дальня екскурсія, подорож; екскурсія; місцева екскурсія, подорож; подорож;
  • правила пересування;
  • права та обов’язки учасників екскурсії, подорожі;
  • обов’язки вчителя-керівника групи та його заступників;
  • супровід та інструктаж.

Виступ консультанта базувався на нормативних документах, які повинні бути в доробку кожного класного керівника:

  1. "Інструкція щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю" від 02.10.2014 р. №1124.
  2. Наказ №1669 від 26.12.2017 "Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти".
  3. Положення "Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" 18.02.1997.
  4. Порядок обслуговування залізничним транспортом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1997 року №252 (зі змінами).
  5. Положення "Про розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах" (наказ МОН від 31.08.2001 №616).

Якісна підготовка екскурсії чи подорожі зроблять відпочинок дітей пізнавальним, корисним, цікавим і, найголовніше, безпечним.