01.09.2021

Арт-терапія у педагогічній практиці

Одним із засобів розвитку емоційного інтелекту молодшого школяра є арт-терапія. Сьогодні відбувається становлення нового напрямку розвитку арт-терапії – педагогічного, що полягає в певній "соціальній терапії" особистості та корекції стереотипів її поведінки засобами художньої діяльності.

На шляху професійного розвитку педагогів Кам’янець-Подільської міської територіальної громади консультант Центру ПРПП, Аліна Оксанюк, модератор професійної спільноти учителів початкових класів, ініціювала проведення тренінгу "Арт-терапія як засіб підтримки і відновлення психологічного благополуччя молодшого школяра". 30-31 серпня на базі Кам’янець-Подільської ЗОШ №16 Оксана Романова, старший викладач кафедри теорії й методик дошкільної та початкової освіти, Хмельницький ОІППО, кандидат психологічних наук, провела навчання для спільноти учителів початкових класів нашої громади.

Під час тренінгу учасники засвоїли види діагностик для отримання інформації про розвиток та індивідуальні особливості кожної дитини, опрацювали деякі психотерапевтичні методики (ізотерапія, казкотерапія, мандалотерапія), в яких важливим є не тільки "лікувальний" ефект, а й відчуття психологічного комфорту, захищеності, успіху.

Педагоги отримали задоволення від колективної роботи, яка пройшла в атмосфері взаєморозуміння, взаємоповаги та взаємодопомоги.