20.10.2021

Сучасний урок - основа ефективної та якісної освіти

Одним із завдань сучасної школи, в умовах реалізації компетентнісного підходу, є формування активної, інтелектуально розвиненої особистості. Сьогодні, 20 жовтня, під час онлайн-заходу консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька, спільно з професійною спільнотою учителів української філології, розглянула нетрадиційні форми навчання на уроках української мови та літератури.

Вивчення української мови та літератури в школі передбачає реалізацію основних питань: дати учням знання з мови й вміння використовувати їх на практиці; розвивати мислення, творче вміння й здібності; виховувати національно свідому особистість. Творчий учитель ставить перед собою питання: як зробити урок не лише пізнавальним, інформативним, але й підтримувати у дітей зацікавленість предметом, бажання вчитися, зробити урок цікавим, підвищити у школярів мотивацію до навчання. Саме тому під час консультації було розглянуто застосування інтерактивних технологій в системі роботи вчителя-словесника, шляхи реалізації проблемного питання, класифікацію інтерактивних технологій, інтерактивні методи розвитку здібностей учнів, нестандартні форми уроків та якого ж результати можна досягнути використовуючи такі методи навчання.

Завершилась онлайн-зустріч слова Василя Сухомлинського: "Пам’ятайте, що радість успіху - це могутня емоційна сила, від якої залежить бажання дитини бути хорошою. Турбуйтесь про те, щоб ця внутрішня сила дитини ніколи не вичерпувалася. Якщо її немає, не допоможуть ніякі педагогічні хитрощі".