Підготовка учнів до олімпіад з математики

Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових предметів - це різновид інтелектуальних змагань на освітньому просторі України, покликаний заохотити учнівську молодь до вивчення окремих предметів. Дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення та розширення знань з математики є підготовка учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Саме тому консультант ЦПРПП Анжела Новікова ініціювала онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів математики для обміну досвідом щодо розв’язування олімпіадних задач.

Було заслухано виступи таких спікерів:

  • Олени Пташнік (ЗОШ №10) - "Математичний олімпіадний рух, його минуле та сьогодення";
  • Лариси Рябокляч (НВК №3) - "Олімпіадні задачі та їх класифікація";
  • Ольги Тюпи (ЗОШ №16) - "Методи розв’язування олімпіадних задач та задач підвищеної складності з математики для учнів 5-7 класів";
  • Світлани Мосьондз (НВК №13) - "Танграм";
  • Ірини Назарової (ЗОШ №8) - "Методи розв'язування геометричних задач".

Під час заходу педагоги розглянули методи розв’язування задач підвищеної складності, додаткові програми математичних гуртків, курсів, що розширюють та поглиблюють наявні знання з математики, звернули увагу на здійснення методичного забезпечення підготовки учнів до олімпіади.

Підсумовуючи захід, варто зазначити, що підготовка учнів до успішного виконання олімпіадних завдань є стимулом до підвищення рівня математичної грамотності школярів. Французький фізик та математик Блез Паскаль сказав: "Предмет математики настільки серйозний, що корисно не втрачати можливостей робити його хоч трохи цікавим".