02.11.2021

Варіативний складник

Державного стандарту дошкільної освіти

Сьогодні, 2 листопада, консультант ЦПРПП Людмила Осадчук провела онлайн-консультацію для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти "Особливості реалізації варіативного складника Державного стандарту дошкільної освіти". Стандарт визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.

Під час заходу було розглянуто варіативний складник Стандарту дошкільної освіти, а саме освітні напрями: "Особистість дитини. Спортивні ігри", "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота", "Мовлення дитини. Основи грамоти", "Мовлення дитини. Іноземна мова", "Дитина в соціумі. Соціально-фінансова грамотність", "Дитина у світі мистецтва. Хореографія" та умовами реалізації Стандарту ДО: участь сім’ї в розвитку дитини, взаємодія закладів дошкільної освіти з сім’ями дітей як учасниками освітнього процесу, педагог як фахівець, який стимулює процес розвитку дитини, зміст та організація освітнього процесу.

На завершення онлайн-зустрічі консультант-модератор ознайомила вихователів-методистів з підбіркою парціальних програм, які допоможуть організувати діяльність закладів дошкільної освіти за певним пріоритетним напрямом.