04.11.2021

Сертифікація вчителів: від А до Я

Сертифікація вчителів - це інструмент виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Аліна Оксанюк, яка також являється незалежним експертом Державної служби якості освіти України, упродовж двох днів, 3 та 4 листопада, провела вебінари для професійної спільноти вчителів початкових класів Кам’янець-Подільської громади - "Сертифікація педагогічних працівників як складова професійного зростання", адже, учителі школи І ступеня нашої громади володіють високими рівнем професійності та творчим потенціалом.

Розставлення акцентів у темі сертифікації педагогічних працівників є на часі, адже під час пілотування пройти сертифікацію мають можливість лише вчителі початкових класів. Під час вебінарів консультант-модератор ознайомила учасників з усіма етапами пілотного проєкту: від умов реєстрації до оцінювання фахових знань та вмінь педагогів під час незалежного оцінювання, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи незалежними експертами. Також наголосила, що сертифікований вчитель отримує надбавку до заробітної плати у 20% та має можливість зарахувати сертифікацію як чергову (позачергову) атестації.

Підсумовуючи "екранну зустріч" Аліна Миколаївна зазначила, що учасник сертифікації здобуває неоціненний досвід. Для освітян сертифікація - це засіб самореалізації, професійного зростання педагога та підвищення його матеріального становища! Усі перемоги розпочинаються з перемоги над собою!