04.11.2021

Розвиток емоційного інтелекту

на уроках літератури

Уміти відрізняти баладу від билини важливо, але ще важливіше на уроках літератури - навчитись виражати та розуміти себе. Щоб розібратись з поняттям "емоційний інтелект" 4 листопада консультант ЦПРПП Світлана Лівіцька провела онлайн-консультацію для спільноти вчителів української мови та літератури "Розвиток емоційного інтелекту школярів на уроках української літератури".

Емоційний інтелект - це явище, що поєднує в собі здатність розуміти свої емоції, продуктивно їх виражати і контролювати, а також слухати інших та співчувати їхнім емоціям. Психологи стверджують, що знання, отримані без радості або з гнівом, не можна вважати засвоєними. Практичний досвід показує, що здобувач освіти краще сприймає, засвоює та запам’ятовує навчальний матеріал, коли вчитель торкається його емоцій.

Світлана Володимирівна орієнтувала свій виступ на формування умінь для використання прийомів та інструментів, які розвивають емоційний інтелект на уроках літератури, а також презентувала інтерактивні вправи.

Підсумувати захід можна відомим перефразованим висловом: "Учні забудуть, що ви говорили, учні також забудуть, що ви зробили, але вони ніколи не забудуть, які емоції ви в них викликали".