04.11.2021

Здоров’язбережувальне освітнє середовище

Здоров’я людини здебільшого залежить від неї самої, її способу життя та рівня культури. Збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді є актуальним завданням. Ефективність формування здорового способу життя вимагає активного залучення учнів до здоров’язбережувального освітнього процесу, формування в них активної позиції щодо зміцнення і збереження власного здоров’я.

4 листопада за ініціативи консультанта ЦПРПП Анжели Новікової проведено майстер-клас вчителя ЗОШ №15 Марини Зелінської "Формування в учнів здорового способу життя на уроках природничих дисциплін".

Марина Олександрівна ознайомила колег з ключовими компетентностями, що сприяють здоров’ю, якими повинні володіти учні для успішної соціалізації; основними видами здоров’язберігаючих технологій, які допоможуть створити сприятливі умови щодо навчання дитини в школі (ароматерапія, заняття на свіжому повітрі, музичний супровід уроку, дихальна гімнастика та фізкультхвилинка, звукова гімнастика, пальчикова гімнастика, психогімнастика, арт-терапія, кольоротерапія, додатки для смартфонів); оптимальною організацією освітнього процесу відповідно до вікових, індивідуальних особливостей та гігієнічних норм.

На завершення онлайн-зустрічі, в рамках співпраці з КПНУ імені Івана Огієнка, Анжела Георгіївна ознайомила учасників з науковою та практичною базою кафедри біології та методики її викладання.