09.11.2021

Український правопис в дії

Продовжуючи тему змін в українському правописі, 9 листопада консультант Центру Наталія Ніколайчук провела онлайн-консультацію для спільноти вчителів основ здоров’я та предметів художньо-естетичного циклу "Нововведення українського правопису: теорія в практиці". Символічно, що захід на мовну тематику відбувся саме сьогодні, у День української писемності та мови. Українська мова вважається наймилозвучнішою у світі, вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм. Мова завжди об’єднує, згуртовує, навчає малих і дорослих. Вона важливою була, є і буде.

З червня 2019 року почав діяти новий Український правопис. Визначено, що перехідний період триватиме до 2024 року та рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції в усіх сферах суспільного життя. Для досягнення спільної мети потрібно сприяти появі бажанню читати, дивитися, співати й розмовляти українською. Консультант-модератор вибрала для ознайомлення основні новації, які чи не найбільше привертають увагу освітян та потребують пояснення.

"Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь", - всім добре відомі слова Тараса Шевченка якнайкраще підсумовують розглянуту тему!