11.11.2021

Булінг в освітньому середовищі

У наш час проблема булінгу стала доволі розповсюдженим та масовим явищем. Найчастіше випадки цькування зустрічаються в освітньому середовищі серед здобувачів освіти. Цькування завдає шкоди психічному та фізичному здоров’ю всім учасникам цього процесу.

Консультант ЦПРПП Жанна Кучерява провела онлайн-консультацію для професійної спільноти класних керівників на тему: "Булінг в освітньому середовищі". Адже класним керівникам часто доводиться вирішувати конфлікти та розпізнавати прояви булінгу в школі. Тому під час онлайн-консультації було розглянуто практичні аспекти щодо розпізнавання, запобігання та протидії булінгу в освітньому середовищі. Консультант-модератор описала чіткі алгоритми дій у таких випадках, окреслила напрямки роботи для припинення булінгу та взаємодії з кожним учасником цькування, звернула увагу на особливості та типові ознаки булінгу, портрет агресора та жертви.

Важливо! Діти та молодь анонімно та конфіденційно можуть отримати підтримку та пораду, дорослі - проконсультуватись з психологами, юристами та соціальними працівниками про порушення прав дитини за номерами телефонів Національної дитячої "гарячої" лінії 0800-500-225 та 116111. Лише спільна та злагоджена робота усіх учасників освітнього процесу приведе до позитивних змін та допоможе подолати явище булінгу.