16.11.2021

Майстерка учителя-логопеда для педагогів ЗДО, які

працюють з дітьми з особливими освітніми потребами

У другій декаді листопада відзначають Всесвітній день логопеда - професійне свято спеціалістів, які працюють з порушенням мовлення, відсутністю голосу, темпу й тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патологій центральної нервової системи. Для обговорення важливої теми логопедичної практики, консультант Центру Жанна Кучерява ініціювала проведення зустрічі з учителем-логопедом I категорії логопедичного пункту №1 при ЗОШ №5 Зоряною Сушельницькою.

Зоряна Валеріївна поділилась власним досвідом та напрацюваннями з теми "Особливості логопедичної корекційної роботи з дітьми ринолаліками".

Ринолалія - це стійке порушення звуковимови та тембру голосу, як наслідок анатомо-фізіологічного дефекту периферичного кінця артикуляційного апарату, або іншими словами, це мовлення в ніс.

Під час онлайн-заходу спікер охарактеризувала клінічні фактори та психомовленнєвий розвиток дитини, природні причини виникнення ВНГП (діти із вродженими незрощеннями губи та піднебіння), ознайомила учасників із принципами та схемою обстеження, завданнями та змістом корекційної роботи.

Обмін досвідом - це ключ до саморозвитку та підвищення рівня логопедичної допомоги в закладах освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.