18.11.2021

Педагог-позашкільник в інклюзивному просторі

За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські заклади освіти. Знання педагогами нормативно-правової бази щодо організації інклюзивного середовища - запорука якісної реалізації усіх необхідних для цього кроків та налагодження якісного освітнього процесу.

На запити освітян Кам’янець-Подільської міської територіальної громади сьогодні, 18 листопада, консультант Центру Наталія Ніколайчук провела відеокаст для керівників гуртків закладів загальної середньої та позашкільної освіти "Педагог-позашкільник в інклюзивному просторі: траєкторія фахової самореалізації". Наталія Євгеніївна дала відповіді на актуальні питання теми щодо впровадження інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти, механізму зарахування дитини з особливими освітніми потребами в заклад і створення умов для її розвитку, формування команди супроводу.

У рамках співпраці ЦПРПП з інклюзивно-ресурсним центром Кам’янець-Подільської міської ради до онлайн-заходу долучилась фахівець ІРЦ Вікторія Григоренко, яка ознайомила учасників із послідовністю заповнення індивідуальної програми розвитку. У разі виникнення труднощів реалізації ІПР команда супроводу може звернутись до фахівців інклюзивно-ресурсного центру щодо отримання кваліфікованої консультації.

Орієнтація в інклюзивному середовищі сприяє узгодженню дій педагогів, плануванню роботи, контролю результатів, а також є беззаперечним захистом від дискримінації, упередженого ставлення до учнів з особливими освітніми потребами.