25.11.2021

Освітній напрям "Мовлення дитини. Основи грамоти"

Мовленнєва компетентність у площині опанування основами грамоти - це здатність дитини до фонематичного сприйняття, звукового аналізу елементів мови, готовність до письма, друкування й читання свого імені, простих слів. Навчання грамоти - складна аналітико-синтетична діяльність. Саме тому, щоб розібратись у питанні впровадження Державного стандарту дошкільної освіти за освітнім напрямом "Мовлення дитини. Основи грамоти", консультант ЦПРПП Людмила Осадчук 25 листопада провела онлайн-консультацію для педагогів ЗДО Кам’янець-Подільської громади.

У рамках заходу було розглянуто нестандартні методики та технології, які сприятимуть кращому засвоєнню грамоти та читанню дошкільнят:

  • методика Марії Монтессорі - навчання і самонавчання на основі оригінального дидактичного матеріалу: вирізана рухова абетка, наждакові літери, букви з шорсткого паперу та ін.;
  • методика Глена Доманна - система карток з предметними картинками з надрукованими словами;
  • методика Гелфорда Макіндера - спеціальні картонні картки, що кріпляться на стіну та охоплюють всю абетку;
  • методика Людмили Шелестової - пошук оптимальних шляхів, поєднаних у процесі розвитку дітей (інтелектуальної, мовленнєвої, чуттєвої сфер, сенсорики, моторики).