01.12.2021

Академічна доброчесність - шлях до успіху

Консультант Центру Світлана Лівіцька продовжує обговорювати з професійними спільнотами тему академічної доброчесності. Сьогодні, 1 грудня, Світлана Володимирівна ознайомила професійну спільноту вчителів іноземних мов з проблематикою питання академічної доброчесності.

Академічна доброчесність - це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень (відповідно до Статті 42 Закону України "Про освіту" № 2145-VIII від 05.09.2017 р.)

Під час онлайн-консультації розглянуто питання дотримання академічної доброчесності педагогічних працівників та здобувачів освіти, порушення академічної доброчесності, плагіату та його видів, охарактеризовано основні принципи розвитку системи академічної доброчесності в закладі освіти.

Підсумовуючи "екранну зустріч" варто пам’ятати, що доброчесність - це не явище природи, воно не змінюється з часом та не залежить від пори року. Доброчесність у навчанні - це передусім повага до себе та до інших учасників освітнього процесу.