09.12.2021

Формуємо мистецьку компетентність

Мистецтво є найважливішим засобом пізнання світу. У свідомості сучасної людини завдяки розвитку наукового знання світ розподіляється на безліч компонентів, тому одне з найважливіших завдань мистецтва - збереження цілісності особистості, культури, життєвого досвіду. В контексті впровадження концепції Нової української школи змінюються підходи до проведення уроків. Сучасний урок - це урок демократичний, його проводять не для учнів, а разом з ними.

Консультант Центру Наталія Ніколайчук сьогодні, 9 грудня, у форматі онлайн-вісника для професійної спільноти вчителів художньо-естетичних дисциплін розглянула тему "Сучасний аналіз творів мистецтва на уроках мистецьких дисциплін». Консультант-модератор охарактеризувала вимоги до сучасного уроку, моделі навчання (пасивна, активна, інтерактивна) та етапи аналізу мистецьких творів в контексті компетентнісного підходу.

Варто пам’ятати, що Нова українська школа - це школа компетентностей XXI століття. Сформовані мистецькі компетентності дадуть змогу школярам не тільки розуміти твори мистецтва, самостійно їх інтерпретувати, а й успішно соціалізуватися.