15.12.2021

Імідж - запорука особистого та професійного успіху

Професія "педагог" - особлива. Учителі - це ті люди, які завжди на виду, які постійно комунікують з колегами, учнями, батьками. Але деколи молоді спеціалісти не знаходять спільної мови з учасниками освітнього процесу. Або ж педагог із багаторічним стажем втрачає авторитет серед своїх підопічних тому, що нецікавий як особистість. А без інтересу до особистості вчителя немає інтересу до предмета.

15 грудня консультант ЦПРПП Аліна Оксанюк провела вебінар для спільноти учителів початкових класів "Імідж сучасного вчителя: як вберегти себе від того, що може руйнувати". Онлайн-захід проходив у форматі діалогу, консультант-модератор постійно комунікувала з аудиторією, а підібрані вправи та форми роботи стимулювали процес обговорення. Виступ Аліни Миколаївни опирався на розкриття компонентів іміджу педагога (зовнішній, процесуальний, внутрішній) та способів досягнення гармонії зовнішнього вигляду і внутрішнього (духовного) змісту особистості.

В рамках вебінару також виступили педагоги Кам’янець-Подільської міської територіальної громади: Марія Островська (учитель НВК №14), яка розкрила тему "Як подолати страх публічних виступів" та Наталія Щепанська (педагог-організатор ЗОШ №16) - "Як вберегти себе від того, що може руйнувати".

Спікери спробували розібрати складну структуру іміджу на цеглинки та проаналізувати глибинну суть компонентів образу педагога, виділити переваги та недоліки, узагальнити шляхи подолання страху перед публічними виступами. Учасники отримали рекомендації як зберегти внутрішній спокій, позитивний імідж в стресових ситуаціях сьогодення. Усіма доповідачами акцентовано увагу на тому, що педагог формує морально-етичні погляди й смаки школярів і будь-яка деталь у його зовнішності й поведінці має виховне значення.

Американський актор, лауреат премій "Оскар" і "Золотий глобус" Фарід Мюррей Абрагам сказав: "Дякувати Богові, кожна звичайна людина володіє надзвичайною здібністю створювати уявний образ самої себе у своїй голові та робити його фізичною реальністю. Успіх у думках передує успіху в дійсності!".