18.01.2022

"Медіаграмотність педагога як вимога часу"

Ми живемо у потужному інформаційному потоці, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Рух інформаційного потоку не спинити, але важливо не потонути у щоденному вирі. Як педагогу перевірити та проаналізувати інформацію, бути критичним, навчити учнів захищати себе від ризиків цифрових технологій та як працювати з медіафайлами? На ці та інші питання сьогодні, 18 січня, отримувала відповіді професійна спільнота вихователів груп подовженого дня під час практичного заняття "Медіаграмотність педагога як вимога часу", яке провела Аліна Оксанюк, консультант ЦПРПП.

У ході онлайн-заходу спікер розкрила поняття "медіаграмотність", "фейки", "тролі" та "боти", ознайомила учасників із журналістськими стандартами, охарактеризувала види кібербезпеки, презентувала підбірку ресурсів, які допоможуть педагогам стати медіаграмотними. Завдяки запропонованому модератором тесту, освітяни змогли визначити власний рівень медіаграмотності.

У результаті активної роботи під час практичного заняття учасники дізнались про значення медіакомпетентності, поглибили знання про кордони медіапростору, отримали поради щодо подолання основних медіавикликів сьогодення.