26.01.2022

Модельні навчальні програми:

мовно-літературна освітня галузь

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників продовжують працювати з професійними спільнотами в напрямку аналізу та вибору модельних навчальних програм.

Сьогодні, 26 січня, у конференц-залі управління освіти і науки відбулась презентація та обговорення модельних навчальних програм мовно-літературної освітньої галузі. Участь в інформаційному консалтингу взяли вчителі української мови та літератури закладів загальної середньої освіти Кам’янець-Подільської громади для яких Світлана Лівіцька, консультант ЦПРПП, провела короткий огляд двох програм з української мови та трьох із літератури, які запропоновані Міністерством освіти і науки України.

Жанна Варламова та Олена Покорна, вчителі НВК №3, поділились практичними перевагами та недоліками роботи за модельною програмою "Українська мова. 5-6 класи" для закладів загальної середньої освіти (авт. Заболотний О. В., Заболотний В. В., Лавринчук В. П., Плівачук К. В., Попова Т. Д.)", у рамках роботи в пілотних класах НУШ.

Голова методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Алла Лупійчук висловила власне бачення роботи в рамках Концепції Нової української школи, орієнтуючись на запропоновані модельні навчальні програми.

Вчитель ЗОШ №7 Тетяна Матковська охарактеризувала модельну навчальну програму "Українська література. 5-6 класи" для ЗЗСО (авт. Чумарна М.І., Пастушенко Н.М.)".

Під час вибору модельних навчальних програм потрібно враховувати особливості та потреби учнів, ресурсне забезпечення, навчально-методичний супровід, наявність галузевих зв’язків між предметами та курсами.