27.01.2022

Модельні навчальні програми:

мистецька освітня галузь

27 січня над вибором модельних навчальних програм працювали вчителі предметів художньо-естетичного циклу Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. Консультант Центру Наталія Ніколайчук провела короткий огляд модельних програм мистецької галузі, які рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

Модельні програми формують зв’язок між очікуваними результатами, змістом навчання й різновидами навчальної діяльності. Вони спрямовані на реалізацію цілісного розвитку успішної особистості учня в процесі освоєння мистецьких надбань, усвідомлення власної національної ідентичності в міжкультурній комунікації, формування компетентностей, необхідних для художньо-творчого самовираження, розкриття креативного потенціалу, залучення до культурних процесів в Україні.

В обговорені модельних програм взяли участь керівник методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва Вадим Хлібоовський та вчитель НВК №3 Іванна Байтелюк, яка працює в рамках пілотного проєкту Нової української школи.

Сподіваємось, що педагоги, обравши модельні навчальні програми, зможуть досягнути поставленої мети: виховати в учнів емоційно-ціннісне ставлення до мистецтва, стимулювати здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, розвинути художні мистецькі здібності, сформувати потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.