28.01.2022

Тренінг-курс з протидії булінгу

в закладах освіти

Сьогодні розпочались заняття тренінг-курсу з протидії булінгу "ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ" для відповідальних осіб за протидію булінгу в закладах освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. З ініціативи Центру професійного розвитку педагогічних працівників розробники тренінгу: Ірина Савель, практичний психолог вищої категорії, психолог-методист ЗОШ №17, Наталія Гевчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи К-ПНУ імені І. Огієнка, Жанна Кучерява, консультант ЦПРПП, Анастасія Поліщук, практичний психолог Інклюзивно-ресурсного центру, упродовж січня-лютого щоп’ятниці працюватимуть з освітянами громади.

28 січня у конференц-залі управління освіти і науки відбулось перше заняття "ЗНАЮ", спікерами якого були: Жанна Кучерява, Ірина Савель та Наталія Гевчук.

Зі вступним словом до учасників тренінг-курсу звернувся Сергій Морозюк, директор Центру ПРПП, який наголосив на важливості даного заходу, в рамках загальнодержавної політики протидії булінгу в закладах освіти, та додав, що по завершенню педагоги отримають сертифікати на 15 годин/0,5 кредиту Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи.

Під час теоретичної частини Жанна Миколаївна ознайомила учасників із поняттям "булінг", його видами та формами прояву, місцем всіх учасників освітнього процесу в системі роботи з питань протидії булінгу.

Спікери практичної частини Ірина Сергіївна та Наталія Сергіївна розкрили поняття феномену булінгу, різниці між булінгом та іншими формами насильства, охарактеризували "Трикутник" та "Спіраль" булінгового процесу в колективі, ознайомили із законодавчими нормами врегулювання булінгу. Також провели соціально-профілактичні ігри для роботи з булінгом.

Попереду у педагогів ще чотири заняття: "РОЗПІЗНАЮ", "ВМІЮ", "ЗАПОБІГАЮ", "ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ", які відбуватимуться щоп’ятниці до 25 лютого 2022 року.