03.02.2022

Основні акценти духовно-морального виховання

В усі часи людство хвилював стан духовності окремої особистості та суспільства в цілому. Духовність стає необхідною умовою формування людини ХХІ століття, від якої певною мірою залежить доля держави.


Під час вебінару «Формування духовно-моральних цінностей у молодших школярів», який відбувся 3 лютого, спільнота вихователів ГПД розширила знання щодо системи цінностей та шляхів їх формування. Аліною Оксанюк, консультантом ЦПРПП, яка організувала та провела вебінар, розкрито засоби, методи, прийоми, які забезпечують духовно-моральне виховання здобувачів освіти на групі подовженого дня. Зазначено, що формування уявлення про ідеали, життєві пріоритети, духовно-моральні цінності значною мірою залежать від першого учителя та вихователя ЗЗСО.


Досвідом роботи з даного питання поділилась Лілія Портна, вихователь ГПД НВК № 14. Лілія Павлівна продемонструвала можливості власного You Tube каналу та блогу «Життя зі смаком щастя - https://cozyhappyness.blogspot.com/» для ефективної партнерської взаємодії з учнями та батьками класу. Викликали зацікавлення учасників розроблені та представлені вихователем проєкти «Екологічна мозаїка до Всесвітнього Дня Землі», «Яке майбутнє ти обираєш?», відео-лист однокласникам, які хворіють.

Справжнє виховання полягає в тому, щоб моральний ідеал добра, правди, честі, духовної праці жив у кожному юному серці.