18.02.2022

Скажемо «НІ!» булінгу та аб’юзу

Сьогодні все частіше спостерігаються прояви булінгу, цькування, нападів на слабших у школі, які викликані зростанням агресії серед дітей і підлітків. Тому закономірним було проведення протягом січня-лютого тренінг-курсу «ЗНАЮ – РОЗПІЗНАЮ – ВМІЮ – ЗАПОБІГАЮ» для відповідальних за протидію булінгу в закладах освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади.


Під час сьогоднішнього чергового заняття практичний психолог Інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради Анастасія Поліщук допомогла учасникам тренінгу моделювати різні ситуації, які можуть виникати під час спілкування з дитиною з особливими потребами. Надала рекомендації та поради, як потоваришувати, як спілкуватись, як допомагати таким дітям. Наголосила на використанні коректної термінології щодо дітей з особливими потребами.


Практичні психологи Ірина Савель та Наталія Гевчук допомагали педагогам упродовж практичних занять знайти шляхи вирішення булінгових ситуацій, які можуть виникнути під час освітнього процесу. З майстерністю скеровували увагу педагогів на формування позитивного психологічного клімату в колективі через призму запобігання конфліктів, булінгу та агресивної поведінки. Вміло конструювали приклади способів відреагування агресії. Вправно формували цілісне педагогічне бачення щодо протидії булінгу в освітньому середовищі.


Сподіваємось, що знання й практичні навики, набуті під час тренінг-курсу, допомогли педагогам зрозуміти суть поняття «булінг», його форми, види та структуру; розрізняти види насилля; знати правові та юридичні механізми відновлення прав людини; бути обізнаними в морально-етичних правах та нормах поведінки; критично оцінювати соціальні події та явища; сприятимуть розвитку культури спілкування серед учнівської спільноти.


ДЯКУЄМО ВСІМ УЧАСНИКАМ тренінг-курсу за зацікавленість даною темою, за поставлені запитання, за бажання співпрацювати та шукати шляхи, щоб достукатись до кожного серця дитини, та навчити її поважати свою гідність та гідність ближнього!