22.02.2022

Працюємо над профілактикою професійного вигорання

Темп сьогоднішніх освітянських змін настільки високий, що ситуація підвищеного стресу і швидко мінливих умов робочого середовища стала звичною. Педагогічні працівники, професійна діяльність яких пов’язана з необхідністю здійснення емоційно-напружених контактів, у тій чи іншій мірі схильні до вигорання. Питання, які з цим пов’язані, розглядали сьогодні в спільноті вчителів трудового навчання/технологій і предметів художньо-естетичного циклу. Захід на тему: «Подолання професійних стресів та профілактика професійного вигорання» провела модератор цих спільнот, консультант Центру ПРПП Наталія Ніколайчук.

З метою спрямованої профілактики професійного вигорання слід намагатися розраховувати й обдумано розподіляти своє навантаження; вчитися переключатися з одного виду діяльності на інший; простіше ставитися до конфліктів на роботі; не намагатися бути кращим завжди і у всьому. Саме на такі акценти і була спрямована увага учасників вебінару.

«Живи так - щоб люди, зіткнувшись з тобою, посміхнулися, а, спілкуючись з тобою, стали трішки щасливіші…» - такими словами завершився вебінар.