30.03.2022

З уроку починається освітній процес…

Команда ЦПРПП продовжує свою роботу заради спільної нашої мети – ПЕРЕМОГИ. Ми з ВАМИ, ми діємо і все, що ми робимо - для ВАС! Сьогодні, 30 березня, на третьому занятті Школи педагогічної майстерності молодого педагога «Професійна компетентність педагога: складові успіху» учасники розглядали теми: «Сучасний урок в контексті компетентнісного та діяльнісного підходів», «Аналіз та самоаналіз уроку як засіб підвищення ефективності професійної діяльності вчителя», «Шляхи та способи активізації пізнавальної діяльності школярів на уроках». Спікерами онлайн-заходу були консультанти Центру Світлана Лівіцька та Наталія Ніколайчук.


З уроку починається освітній про¬цес, уроком він і закінчується. Тому, кожний новий урок - це сходинка в знаннях і розвитку учня, новий внесок у формування йо¬го розумової й моральної культури, у розвиток ключових і предметних компетентностей. Сучасний учитель – автор, проєктувальник уроку, який розуміє і має вміти досягати поставлених цілей, мотивувати учнів й індивідуалізувати освітній процес із застосуванням інноваційних форм і методів. Він не ментор, він – коуч, тренер, модератор, медіатор, фасилітатор, тощо. А учні – головні дійові особи, які відповідально й осмислено здобувають освіту. Учні найбільше цінують відкритість, толерантність, динамізм й почуття гумору.


Сподіваємось, що сьогоднішня зустріч допоможе сформувати педагогічну свідомість молодих педагогів, коли вони поступово починають бачити, розуміти необхідний і істотний зв’язок між способом їх дій і кінцевим результатом проведених уроків. Навчання у ШПМ зробить учителів компетентнішими в проведенні та аналізі уроків, адже педагогічна спільнота має бути прикладом впевненості та віри у наше майбутнє.

З УРОКУ ПОЧИНАЄТЬСЯ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС…