06.04.2021

Онлайн-зустріч спільноти педагогів ЗЗСО, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами

Консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради Жанна Кучерява сьогодні, 6 квітня, провела онлайн-консультацію для спільноти педагогів ЗЗСО, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами на тему: "Різні функції та обов’язки асистента дитини та асистента вчителя".

Асистент вчителя - це педагогічний працівник, що призначається на посаду керівником закладу освіти, має педагогічну освіту та забезпечує особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу. А асистент учня (дитини) - не педагогічний працівник, що супроводжує учня й не втручається в освітній процес. Ним може бути один із батьків, уповноважена ними особа або соціальний працівник. Під час онлайн-зустрічі педагоги детально розглянули обов’язки та різні функції асистента вчителя й асистента дитини. Готуючи консультацію, Жанна Миколаївна керувалась рекомендаціями МОН України, зокрема "Інструктивно-методичними рекомендаціями щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році".

Також для учасників "екранної зустрічі" виступив керівник спільноти Андрій Вавдійчик, асистент учителя ЗОШ №12 ім. Любомира Дмитерка. Андрій Андрійович детально розповів про себе та свій педагогічний досвід, окреслив напрямки подальшої співпраці.