12.04.2021

Учителі суспільних дисциплін обговорили Держстандарт 2020

У понеділок, 12 квітня, консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександром Чорненьким організовано вебінар для вчителів суспільних дисциплін та керівників ЗЗСО на тему: "Держстандарт 2020: особливості, характеристика змісту".

Спікер вебінару, Галина Кенц, методист сектору організаційно-методичної роботи з педагогічними працівниками суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти ХОІППО, схарактеризувала структуру Стандарту та пояснила, що він ґрунтується на основі Закону України "Про освіту", де зображені ключові компетентності та наскрізні вміння. Галина Іванівна звернула увагу на те, що Державний стандарт містить також обов’язкові результати навчання та визначені орієнтири для їх оцінювання. Педагоги зможуть користуватися сімома варіантами базового навчального плану, вибираючи їх відповідно до потреб дітей. Спікер відмітила, що Державний стандарт містить рекомендовану, мінімальну та максимальну кількість навчальних годин за кожною з галузей та загалом.

Галина Іванівна зорієнтувала слухачів на зміст громадянської та історичної галузі й виділила основні компетентності, які повинен опанувати учень - спроможність діяти, як відповідальний громадянин, виявляти повагу та толерантність до інших, уміти конструктивно співпрацювати. Спікер наголосила, що основою громадянських та соціальних компетентностей є ідеї демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя.