13.04.2021

Шкільні бібліотекарі обговорили Стратегію розвитку читання

Сьогодні, 13 квітня, працівники шкільних бібліотек обговорили Стратегію розвитку читання.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Лівіцька організувала та провела вебінар, на якому детально зупинилась на Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки. Даний документ ініціювало Міністерство культури та інформаційної політики України, з метою сформувати навички та потреби в читанні в українців. Стратегія поділена на дві частини - одна зосереджена на розвитку ринку, друга – на розвитку читання. Адже підтримка і розвиток читання є неможливим без розвитку книжкової екосистеми України.

Світлана Володимирівна під час виступу звернула увагу учасників "екранної зустрічі" на проблеми, які спостерігаються в останні десятиліття у сфері дитячого читання:

  • спад читання для задоволення (деякі дослідження показують, що до 33% дітей не люблять читати);
  • функціональна (вторинна) неграмотність;
  • взаємодія читання і засобів масової інформації;
  • проблема масової культури в читанні дітей та підлітків (читання бойовиків і любовних романів);
  • проблема доступу до читання та інші.

Спільнота шкільних бібліотекарів напрацювала алгоритм дій на шляху до впровадження Стратегії розвитку читання на практиці: проведення позакласних уроків, ігрова діяльність, конкурси читців поезії, літературні свята, лялькові театри, презентації книг та багато іншого, що допоможе навчити дітей читати в задоволення.