14.04.2021

Обговорили навчальні плани та програми ЗПО

Онлайн-нараду методичного активу закладів позашкільної освіти сьогодні, 14 квітня, провела консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради Наталія Ніколайчук.

Обговорювали Типову освітню програму закладу позашкільної освіти в редакції 2021 року. Особливу увагу звернули на один із освітніх компонентів – навчальні програми. "Освітній процес у закладі позашкільної освіти здійснюється за типовими навчальними планами і програмами, що затверджуються центральними органами виконавчої влади, а також за навчальними планами і програмами, затвердженими відповідними місцевими органами виконавчої влади. Заклад позашкільної освіти, інші суб’єкти освітньої діяльності можуть використовувати навчальні програми з позашкільної освіти, що затверджені закладами освіти, іншими суб’єктами освітньої діяльності та науковими установами тощо відповідно до порядку, визначеному законодавством", - зазначено у документі.

Відбувся обмін думками щодо критеріїв оцінювання освітніх і управлінських процесів та внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу, що надає послуги у сфері позашкільної освіти. Щодо планування роботи запропоновано учасникам методичного активу опрацювати Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.12.2020 №2736 "Про затвердження професійного стандарту за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)".