13.05.2021

Онлайн-калейдоскоп "Цифрові інструменти для вчителя"

Професійна спільнота вчителів фізики вчора, 12 травня, зустрілась на онлайн-калейдоскопі "Цифрові інструменти для вчителя", який організувала Анжела Новікова, консультант ЦПРПП Кам’янець-Подільської міської ради. Анжела Георгіївна окреслила сучасні виклики професійного зростання вчителя, ознайомила освітян з онлайн-ресурсом "LearningApps.org", за допомогою якого можна створювати інтерактивні вправи. Сучасний вчитель, відповідно до нового професійного стандарту, має володіти інноваційною компетентністю.

Керівник міського методичного об’єднання вчителів фізики Ірина Гордєєва, вчитель ЗОШ №12, розповіла колегам про застосовування на онлайн-уроках інтерактивної віртуальної дошки "Google Jamboard", яка дозволяє педагогу демонструвати ключову інформацію на платформі "Google Meet", а також одночасно взаємодіяти з усім класом чи окремою групою школярів. Даний сервіс доповнює організацію інтерактивної роботи під час дистанційного навчання.

Учитель СЗОШ №1 Іван Теличко познайомив колег з платформою "Java Open Source Physics", інструментом аналізу відео tracker, який призначений для використання у фізиці та інших галузях, де вивчають рухомі об’єкти. Tracker має можливість об’єднати відео з комп’ютерним моделюванням та створює кінематичну та динамічну модель руху матеріальних точок і двокомпонентних систем. Накладені моделі автоматично синхронізуються та масштабуються у відео для прямого візуального порівняння з реальним процесом. Використовувати даний засіб можна під час проведення лабораторних робіт.

Онлайн-калейдоскоп завершився обговоренням презентованих ресурсів. Зустрічі подібного формату дозволяють педагогам обмінюватись досвідом та спільно вибудовувати траєкторію професійного розвитку.