ПРОФЕСІЙНІ СПІЛЬНОТИ

ТРАЄКТОРІЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ

Нормативно-правова база

ОСАДЧУК ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА


МОДЕРАТОР СПІЛЬНОТИ
ПРАЦІВНИКІВ ЗДО

Замовлення консультації

Телефон

+38 (096) 689 25 35

Email

osadcuk.kp@gmail.com

СПІЛЬНОТА ПРАЦІВНИКІВ ЗДО

Нормативна база

рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні

Міністерством освіти і науки України розроблено рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні. Документ складається із трьох частин:

«Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану», розроблені спільно з ДУ «Український інститут розвитку освіти» та ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».
Рекомендації «Щодо здійснення заходів захисту вихованців під час освітнього процесу в умовах воєнного стану та надзвичайної ситуації», розроблені спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій.
«План дій вихователя закладу дошкільної освіти у випадку надзвичайної ситуації», розроблений спільно з Командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України та за сприяння фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН: ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ДО ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Зарахування дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти. До заяви про зарахування дитини додаються: копія свідоцтва про народження дитини; медична довідка, що видана місцевим органом охорони здоров’я.

комплексні програми
парціальні програми

Методичний кейс

#Живі письменники дошкілля

#Живі письменники: дошкілля — спільний проєкт всеукраїнського науково­методичного журналу “Дошкільневиховання” та ДУ “Український інститут книги”.

Ця всеукраїнська інформаційно­просвітницька тематична акція з підтримки дитячого та підліткового читання,що охоплює сферу дошкільної освіти, є частиною масштабного проєкту #ЖивіПисьменники, покликаногоознайомити суспільство із сучасними українськими літературними творами для дітей.

Якщо хочеться додому

ПОРАДИ ЩОДО СТАБІЛІЗАЦІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО СТАНУ БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЛИШИЛИСЯ СВОЇ ДОМІВКИ

Хрестоматія "МОЯ КРАЇНА - Україна"

Хрестоматія «Моя країна — Україна» є навчальним посібником, що дає змогу реалізувати завдання Державного стандарту дошкільної освіти в напрямку національно-патріотичного виховання. Посібник містить широку жанрову палітру тематично об’єднаних фольклорних і літературних творів, які зібрані в тематичну добірку національно-патріотичного спрямування для їхнього використання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти і родинному вихованні.

Напрацювання спільноти

Виставка педагогічних ідей та інновацій
«Педагогічна палітра ДОШКІЛЛЯ»
Педагогічний досвід

Самоосвіта

Педагогічний мікс

Мультимедія

РОЗВИВАЛЬНА ПЛАТФОРМА

«ТИХІ» ІГРИ

Експерти Українського інституту розвитку освіти разом з ЮНІСЕФ підготували збірку ігор, що стане в пригоді батькам і педагогам при роботі з підлітками та дітьми молодшого шкільного віку.

«Тихі» ігри допоможуть налагодити спілкування між учасниками та сприятимуть проживанню позитивних емоцій і реакцій. Ігри можна легко адаптувати до різної аудиторії, змінювати образи та теми.

«Тихі» ігри спрямовані на:
формування образного мислення, розвиток усного мовлення, уміння виділяти істотні ознаки об’єктів;
зняття емоційного напруження та вміння працювати в команді;
контроль власних емоцій і структурування висловлювань;
формування позитивного настрою, запам’ятовування важливої інформації;
розвиток навичок усного та писемного мовлення;
формування символічного та критичного мислення.

Серія випусків розвивальних відеозанять

Серія випусків розвивальних відеозанять для дошкільнят для дітей 3-6 років від команди ЮНІСЕФ та Міністерства освіти й науки України

Проєкт покликаний допомогти батькам зайняти дитину пізнавальними активностями, і тим самим відволікти дітей від воєнної дійсності. Розвивальні відеозаняття виходять на каналах ЮНІСЕФ, МОН та на веб-сайті MEGOGO.

Серія ігрових онлайн-зустрічей для дошкільнят від команди The LEGO Foundation

Велика дружня родина The LEGO Foundation продовжує ділитися з педагогами та батьками ідеями ігрових онлайн-зустрічей та запрошує всіх охочих шукати весну і досліджувати її разом з малятами у світі навколо.

The LEGO Foundation пропонує для дорослих орієнтири для проведення ігрової взаємодії, який може бути використаний під час онлайн-комунікації з дітьми та батьками. Усі запропоновані вправи, а їх на сьогодні вже 10, ви можете адаптувати, розширити, поглибити на свій розсуд.

«НАШІ УЛЮБЛЕНІ КНИЖКИ»

Експерти Українського інституту розвитку освіти спільно з ЮНІСЕФ запустили проєкт «Наші улюблені книжки», у межах якого батьки та педагоги можуть безоплатно завантажити для дітей різних вікових категорій українські аудіокнижки (зокрема й ті, що входять до шкільної програми). Знайомтеся зі збіркою віршів сучасного письменника Сашка Дерманського в авторському виконанні, а також варіантами творчих завдань і рухливих ігор, які можна виконати з малечею після прослуховування.

МУЗИЧНА ПЛАТФОРМА
РУХАНКИ